Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 24.9.2013 08:10 Güncelleme Tarihi: 24.9.2013 08:14
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğusu parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Hatay, Osmaniye, Adana'nın kıyı kesimi, Gümüşhane, Artvin, Ağrı, Iğdır ve Ardahan çevrelerinde görülecek yağışların; öğle saatlerinden itibaren Bartın ile Kastamonu kıyıları, gece saatlerinde de Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve güneybatı, Güney Ege kıyıları ile Orta Karadeniz kıyı kesimleri ve Sinop çevrelerinde kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları, Batı ve Orta Karadeniz kıyı kesimleri ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Bartın ile Kastamonu kıyıları, gece saatlerinde de Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Karadeniz kıyı kesiminde batılı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

EGE:
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ:
Az bulutlu ve açık, doğusunun parçalı ve çok bulutlu, Hatay ve Osmaniye ile Adana'nın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU:
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Bartın ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesiminde güneybatıdan kuvvetlice (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz'in aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece satlerinde Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Orta Karadeniz kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatıdan kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, yer yer çok bulutlu, güneydoğusu ile Ağrı ve Iğdır çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneydoğusunda güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...











BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN