Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FBI ihbar etti, polis yakaladı ve tutuklandı

Çalıştığı özel okulda, "bazı kız öğrencilerin gizlice etek altı görüntülerini çektiği" iddiasıyla yakalanan yabancı uyruklu öğretmen tutuklandı

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), İstanbul'da yabancı bir kolejde biyoloji öğretmenliği yapan B.L.H.'nin, çocuk istismarına yönelik eylemde bulunduğunu bildirdi. Siber polisi, yabancı öğretmen B.L.H.'yi gözaltına aldı. B.L.H.'nin bilgisayarında yapılan incelemede, internetten indirilmiş bin 117 çocuk pornosu fotoğrafı ve 80 video görüntüsü olduğu tespit edildi. Dizüstü bilgisayarlarda 6 ila 15 yaş arasındaki 19 ayrı kız öğrencinin gizlice çekilmiş etek altı görüntülerinin de bulunduğu görüldü.

BİNLERCE KARE

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne FBI tarafından bir öğretmenin bilgisayar ve cep telefonunda çocuk istismarına yönelik fotoğraflar olduğu bilgisi geldi. Bilgi üzerine siber polis, öğretmenin Üsküdar'daki evine operasyon düzenledi. Operasyonda gözaltına alınan B.L.H.'nın 2 dizüstü bilgisayarı ve cep telefonuna el kondu. Bilgisayarlar ve cep telefonları siber polis tarafından hemen incelemeye alındı. Yapılan incelemede B.L.H.'nin bilgisayarında 10 ayrı klasörde fotoğraf ve görüntü olduğu tespit edildi. Öğretmenin bilgisayarında ve cep telefonunda eğitim verdiği okuldaki 6-15 yaşları arasındaki 19 ayrı kız öğrendinin de etek altı görüntülerinin bulunduğu bin 117 cinsel istismar fotoğrafı bulundu. Bilgisayarda ayrıca aynı içerikte 80 video görüntüsü de tespit edildi. Siber polis tarafından sorguya alınan yabancı öğretmen B.L.H. hakkındaki suçlamaları kabul etti. Sorgusunun ardından Kartal'da bulunan Anadolu Adliyesi'ne sevk edilen öğretmen tutuklandı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FBI ihbar etti, polis yakaladı ve tutuklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN