Tur teknesi batma tehlikesi geçirdi

Fethiye'de günü birlik tur teknesi bağlı bulunduğu kıyıda batma tehlikesi geçirdi. Tur teknesi bulunduğu yerden vinçle karaya iyice yaklaştırılıp deniz dibine oturtularak batması önlendi.

Giriş Tarihi: 28.9.2013 11:12
Fethiye kordon boyunda kıyıya bağlı 'Yasemin 1' isimli 19 metre boyundaki 65 yolcu kapasiteli günü birlik tur teknesi vanasının patlaması nedeniyle su almaya başladı. Çevredeki vatandaşlar durumu hemen teknenin şirketine bildirdi. Şirket yetkilileri vinç yardımıyla tekneyi kıyıya kadar çektirip bağladı. Böylece yan yatıp batması önlenen tekneye bu kez kıyılarından su almaması için naylon çektirildi. 2 dalgıç ta teknenin tabanında vana bölümünü kapatmaya çalıştı. Kamara ve mutfak bölümü tamamen su ile dolan teknedeki bu su dinamo yardımıyla boşaltılmaya çalışıldı.

Tekne sahipleri yaptıkları açıklamada; 'Günü birlik tur teknemizi çekek yerine çekecektik. Tekne tura çıkmıyordu. Vanadaki arıza nedeniyle batma tehlikesi yaşadı. İçindeki suyu tahliye edip çekek yerine kadar yüzdüreceğiz. Önümüzdeki turizm sezonuna onarım ve bakımını yaptıracağız' dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tur teknesi batma tehlikesi geçirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN