Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öldüreceğim diye mektup mu yazsın

Eşini defalarca bıçaklayarak öldüren Özgür Sıdar'ın davasında savcı "Cinayet tasarlanarak değil kasten işlenmiştir" diye görüş belirtince müşteki avukatı tepki gösterdi: Cinayeti tasarlamak için mektup mu yollaması gerekirdi?

Giriş Tarihi: 29.9.2013
İstanbul Ümraniye'de geçen yıl haziran ayında boşanmak isteyen 2 yıllık eşi Neşe Sıdar'ı çocuklarının gözleri önünde defalarca bıçaklayarak öldüren Özgür Sıdar'ın (29) 'ağırlaştırılmış müebbet' istemiyle yargılandığı davaya dün devam edildi. Cumhuriyet Savcısı, cinayetin 'tasarlayarak' değil, 'kasten' işlendiğini belirtince, müşteki avukatı Zübeyde Çopur tepki gösterdi: "Tasarlamanın oluşması için, sanığın mektup mu yazması gerekirdi?"

AKIL SAĞLIĞI YERİNDE RAPORU

Eşi Özgür Sıdar ile şiddetli geçimsizlik yaşadığını belirten Neşe Sıdar, 2 yıl önce çocukları ile birlikte evi terk ederek babasının evine yerleşti. Eşinin kendisini sürekli takip ve tehdit ettiğini belirten Sıdar, polis merkezine de şikayette bulundu. Olay günü çocuklarıyla birlikte yürüyen kadının önünü kesen Özgür Sıdar, bıçağını çıkararak kendisinden kaçan eşini çocuklarının gözleri önünde sokak ortasında bıçaklayarak öldürdü. Savcılık da Özgür Sıdar hakkında, 'ağırlaştırılmış müebbet hapis' istemiyle ağır ceza mahkemesine dava açtı. Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Özgür Sıdar, müştekiler Elif Bayar, Hamide Güney, Halil Güney ve Hakan Güney ile taraf avukatları katıldı. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından sanık hakkında düzenlenen rapor okundu. Raporda, Sıdar'ın cezai sorumluluğunun tam olduğu belirtildi. Sanık Özgür Sidar da "Benim akıl sağlığım yerinde. 2009'da çıkan tartışmada kayınvalidem bana 'Deli' dedi. Bende ona akılı olduğuma dair rapor getirdim" dedi.

KASTEN OLURSA CEZA DÜŞEBİLİR

Davayla ilgili görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı Bekir Yeşiltoprak ise "Her ne kadar sanık hakkında 'tasarlayarak öldürme' suçundan kamu davası açılmış ise de sanık ile ölen arasındaki ilişki boyutu, evlilikten kaynaklanan çocukların bulunması ve bunun ilişki teması ve zorlaması da dikkate alınınca, eylem tasarlayarak değil de 'resmi nikâhlı eşinin kasten öldürmesi' şeklinde cereyan etmiştir" dedi. "Kasten öldürme suçunda cezada indirime gidilmesi ihtimali karşısında savcının bu görüşüne sinirlenen müştekilerin avukatı Zübeyde Çopur ise tepkisini, "Tasarlamanın oluşması için sanığın mektup yazması mı lazım" diyerek gösterdi. Duruşma karar için ertelendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öldüreceğim diye mektup mu yazsın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN