Geline 6 kilo altın takı

Van'da Merzikan ve Ertuş aşiretine mensup çiftin, 4 bin kişinin katıldığı düğününde gelin ve damada 6 kilo altın ile 205 bin lira para takıldı

Giriş Tarihi: 30.9.2013
Van'da iki aşiret mensubu arasında yapılan düğüne aralarında Irak ve İran'dan gelenlerin de yer aldığı 4 bin kişi katılırken, davetliler altın ve para takmak için adeta birbiriyle yarıştı. Merzikan aşiretine mensup işadamı Rıfat Bayer'in kızı Nura ile Ertuş aşiretine mensup Ercan Ertaş'ın düğün töreni yurtdışından gelenlerin de yer aldığı 4 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti. Kentteki bir düğün salonunda yapılan kına gecesindeki takı töreninde, gelin Nura Ertaş'ın kol ve boynunda yer kalmaması üzerine bilezikler bir bez aracılığı ile beline bağlandı. Kına yakılmasnın ardından İran'dan gelen davetliler şapka taktıkları gelinin başında keserle şeker kırdı. Ardından, kendisine sunulan sepetteki elmaları tek tek ısıran gelin, salondaki bekâr kızlara kısmetleri açılsın diye attı.

20 KOYUN KESİLDİ

Evinden alınan gelin konvoyla damadın yaşadığı Başkale ilçesine götürüldü. İlçedeki düğüne bölgedeki birçok aşiretten yaklaşık 4 bin kişi katılırken, 20 koyunun kesildiği düğün yemeği sonrası gelin ve damada 205 bin lira para ile 6 kilogram altın takıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geline 6 kilo altın takı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN