106 yaşında 100 torunu var

Şırnak'ta yaşayan 106 yaşındaki Mehmet Özmen'in 100 torunu bulunuyor.

Giriş Tarihi: 1.10.2013 15:10 Güncelleme Tarihi: 1.10.2013 16:02
İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Muhsin Hayyam Elçi, Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla sağlık ekiplerinden oluşan bir heyetle Bahçelievler Mahallesi'nde ikamet eden 106 Yaşındaki Mehmet Özmen'i evinde ziyaret etti.

Özmen, ziyarette yaptığı konuşmada 70 yıldır evli olduğu 90 yaşındaki eşi Kumri Özmen'in düşerek bacağını kırdığını ve eşinin tedavisine Şırnak Devlet Hastanesinde devam edildiğini belirtti.

Eşinin kendisine 8 çocuk hediye ettiğini, çocuklarından 5'inin kız 3'ünün de erkek olduğunu anlatan Özmen, "Çocuğumun çocukları ve onların çocuklarıyla birlikte 100 torunum var" diye konuştu.

"Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde 4 yıl askerilik yaptım" diyen Özmen'in askerlik anılarını anlatırken duygulandığı görüldü.

Ziyarette elini öptüğü Özmen'e çeşitli hediyeler sunan Dr. Elçi de yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

"Bir toplumun değeri yaşlılarıdır, yaşlılarına sahip çıkmayan bir toplum toplum değildir, varlığımız onların sayesindedir. Amcamızın da sıkıntıları var, onları dinliyoruz. Sağlık ekiplerimiz Özmen'i kontrol ederek, derdine çare olmaya çalışacak. Müdürlüğümüz bünyesinde evde bakım hizmet birimi de kuruldu. Evde olup kronik hastalarımız için gereken yapılmaktadır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
106 yaşında 100 torunu var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN