Çöp evden hayvanat bahçesi çıktı

Kadıköy'de bir evden kötü kokular geldiği ihbarını değerlendiren Belediye ekipleri, gördükleri manzara karşısında şok oldu.

Giriş Tarihi: 1.10.2013 16:01 Güncelleme Tarihi: 1.10.2013 17:02
Hayvanat bahçesini andıran çöp evden aralarında kirpi, fare, kaplumbağa ve hamsterlerın da bulunduğu 73 adet hayvan çıktı. Hayvanlar, Kadıköy Belediyesi'nin hayvan barınağına götürüldü.

Kadıköy Belediyesi, Yeldeğirmeni'nde bir ev ile ilgili gelen şikayetler üzerine harekete geçti. Esin Y.'nin kızı ve annesi ile birlikte yaşadığı 3 katlı ahşap eve giden ekipler, gördükleri manzara karşısında şok oldu. Çöplerle dolu evde ayrıca 30 köpek, 17 kedi, 13 fare, 3 hamster, 1 kirpi, 3 papağan ve 6 kaplumbağa bulundu. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk de çöp eve gelerek incelemelerde bulundu. Yapılan incelemeler ardından çöpler evden boşaltılırken, havyanlar Kadıköy Belediyesi Havyan Barınağı'na götürüldü. Evdeki bulunan hayvanlar içerisinde yer alan kirpi, papağan ve kaplumbağa ise Orman Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Veteriner Hekim Süleyman Elçin, "Şu an hayvan sevkiyatı devam etmekte. 3 araç gönderdik. Şu anda en üst katta köpek, laboratuvar fareleri gibi hayvanlar var. 60'a yakın havyan boşaltacağın gibi görünüyüro. Ayın şahsın 4. kez farklı adreslerdeki evini boşalttık. Çeşitli evlere genelde mal sahibinin haberi olmadan işgal ediyorlar. İdari para caezası uygulayacağız bu kez de bir kat arttıracağız" dedi.

Bir vatandaş ise, "Haddinden fazla koku oluyordu. Daha çok arka tarafta oturanları etkiliyordu çünkü onlar bahçeyi kullanıyordu. Yaklaşık 2 yıldır bu durum böyle. Ekipler geliyordu ancak kapıyı açamıyordu. Bu kez açtılar. İyi de oldu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çöp evden hayvanat bahçesi çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN