Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Türkiye yeni bir yağışlı sistemin etkisine girerken, Trakya'dan başlayarak, zamanla Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun batısında görülecek yağışlar, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Antalya'nın batısında kuvvetli olacak.

Giriş Tarihi: 1.10.2013 07:45 Güncelleme Tarihi: 1.10.2013 09:20
Türkiye yeni bir yağışlı sistemin etkisine girerken, Trakya'dan başlayarak, zamanla Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun batısında görülecek yağışlar, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Antalya'nın batısında kuvvetli olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun yeni bir yağışlı sistemin etkisine girmesi bekleniyor. Trakya'dan başlayarak, zamanla Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun batısında görülecek yağışların; Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Antalya'nın batısında kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, Marmara ve Ege'de 5 ila 8 derece azalacak, Orta ve Doğu Karadeniz'de 3 ila 6 artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar ise genellikle güneyli yönlerden, Karadeniz'de kuzeyli yönlerden orta kuvvette, Batı Karadeniz kıyıları, Ege kıyıları ile zamanla batı bölgelerde kuvvetli olarak esecek.

YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir, İzmir, Manisa ve Muğla ile akşam saatlerinde Antalya'nın batı ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması tahmin edildiğine dikkat çeken Meteoroloji, yerel su baskını, yıldırım, dolu yağışı, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.

KUVVETLİ RÜZGAR

Rüzgarın bu akşam saatlerinde Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve doğu yönlerden, akşam saatlerinden itibaren Ege kıyıları ile Marmara, Batı Akdeniz ve Ege bölgesinde güneyli yönlerden kuvvetli olarak esmesi beklendiğini bildiren Meteoroloji, çatı uçması, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini de duyurdu.

BÖLGELERİMİZDE HAVA


MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güneyli zamanla batısında kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir, Aydın, Muğla ve Manisa çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/s), kıyılarında zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, batısı ile zamanla Mersin ve Adana çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de güney ve batı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde batısı, gece saatlerinden sonra Aksaray, Karaman, Niğde, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale ve Karaman çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve batı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; zamanla Orta Karaniz'de güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin batı kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN