Demir tüccarına tuzak

Soyguncular, para çekmek için bankaya giren demir tüccarının aracının lastiğini patlattı. Banka çıkışı patlak lastikle lastikçiye kadar giden işadamını takip eden zanlılar, 670 bin lirayla sır oldu

Giriş Tarihi: 2.10.2013
Hatay'ın Payas ilçesinde demir-çelik tüccarlığı yapan Uğur Uzal, geçtiğimiz cumartesi günü ödemeler için para çekmek üzere İskenderun'a gitti. Bir banka şubesine giren Uzal, otomobilini de bankanın yakınına park etti. Bu sırada Uzal'ı takip eden 4 kişi, otomobilin lastiğini delici bir aletle patlattı. Bankadan çektiği 670 bin lirayla çıkan Uzal, aracına binerek hareket etti. Bu sırada başka bir araçla Uzal'ın yanına yanaşan soyguncular, lastiğinin patlak olduğunu söyledi. Bunun üzerine Uzal otomobilinden inmeden sanayi sitesine gitti. Burada bir lastikçiye giren Uzal, patlayan lastiğin tamir edilmesini istedi. Ardından da beklemeye başladı. Ancak Uzal'ı takip eden soygunculardan ikisi lastikçiye girip, işyeri sahibine lastik almak istediklerini söyledi. Lastikler hakkında bilgi alıp inceleyen iki soyguncu, hangisini alacakları konusunda kararsız gibi davranarak işyeri sahibini oyalarken, otomobilin diğer tarafına geçen başka bir soyguncu, içinde 670 bin lira bulunan çantayı alarak kaçtı.

EŞKALLERİ BELİRLENDİ

Diğer soyguncular da lastik almaktan vazgeçtiklerini söyleyerek işyerinden ayrıldı. Soyguncular, araçta bekleyen dördüncü arkadaşlarıyla kaçarken, lastik tamir edildikten sonra aracına binen Uzal, çantanın yerinde olmadığını gördü. Durumun farkına varan Uzal, şikâyetçi oldu. Lastikçinin ve çevredeki diğer işyerinin güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, eşkalini belirlediği 4 hırsızı arıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demir tüccarına tuzak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN