Meteoroloji'den yağış uyarısı

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 2.10.2013 08:08 Güncelleme Tarihi: 2.10.2013 08:15
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Balıkesir, Malatya, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Gaziantep, Adıyaman ve Kilis çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'nın doğu kesimlerinde çok kuvvetli olmak üzere, Antalya, Isparta, Burdur, Adana, Osmaniye, Kayseri, Yozgat'ın güneyi, Sinop, Samsun, Ordu ve Ankara ile gece saatlerinden sonra Giresun, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve batı bölgelerde hissedilir derecede olmak üzere (8 ila 12 derece)azalacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor.

RÜZGAR: Yurdun kuzey ve batı kesimlerinde kuzeyli yönlerden, güney, iç ve doğu kesimlerinde güneyli yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Karadeniz'de fırtına (50-70 km/sa) şeklinde, Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Antalya'nın doğu kesimlerinde çok kuvvetli olmak üzere, Antalya, Isparta, Burdur, Adana, Osmaniye, Kayseri, Yozgat'ın güneyi, Sinop, Samsun, Ordu ve Ankara ile gece saatlerinden sonra Giresun, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, yerel su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Karadeniz'de fırtına (50-70 km/sa) şeklinde, Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Çatı uçması, ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile Balıkesir çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya, Burdur, Isparta, Adana ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli, Antalya'nın doğu kesimlerinde çok kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ankara ve Kayseri çevreleri ile Sivas ve Yozgat'ın güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sinop çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışların; gece saatlerinden sonra Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz bölümü ile zamanla bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; batı ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzurum, Erzincan, Tunceli ve Malatya çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, yer yer çok bulutlu, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji'den yağış uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN