Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meteoroloji'den yağış uyarısı

Hava sıcaklığının, kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede olmak üzere (6 ila 10 derece) azalacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor.

Giriş Tarihi: 3.10.2013 08:00 Güncelleme Tarihi: 3.10.2013 09:56
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Kütahya, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Muş ve Bitlis ile Van'ın kuzey kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz ile Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Ordu ve Kastamonu'nun batı kıyı ilçelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede olmak üzere (6 ila 10 derece) azalacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor.

RÜZGAR: Yurdun kuzey ve batı kesimlerinde kuzeyli, diğer yerlerde güneyli yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Karadeniz'in kıyı kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Karadeniz ile Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Ordu ve Kastamonu'nun batı kıyı ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, yerel su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, heyelan vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Karadeniz'in kıyı kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusnun sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sakarya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Afyomkarahisar, öğle saatlerinde Kütahya çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı ve iç kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusunun sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kastamonu'nun batı kıyı ilçeleri, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden itibaren iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz ile Ordu çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesiminde batı ve kuzeybatı kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Erzincan, öğle saatlerinde bölgenin kuzey ve batısı ile Van'ın kuzeyi ve Bitlis çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağıların; akşam saatlerinden itibaren bölgenin kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve doğusunda güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Adıyaman, akşam saatlerinde bölgenin batısı ile gece saatlerinde kuzey kesimlerinin sağanak ve yer yer gökgürültülü yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji'den yağış uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN