Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Münevver'in eşyaları naaşıyla gömülecek

Giriş Tarihi: 3.10.2013

Münevver Karabulut'un özel eşyaları ve giysileri teslim alındı. Ailesi, eşyaların kızlarının naaşı yanına gömülmesini istiyor

İstanbul'da erkek arkadaşı Cem Garipoğlu tarafından 3 Mart 2009'da öldürülen Münevver Karabulut'un eşyaları, mahkeme tarafından aile avukatı Rezan Epözdemir'e teslim edildi. Eşyaları mühürlü şekilde bir çuval içinde teslim alan Epözdemir, "Yargılama sürec kesinleştikten sonra cinayet delili olarak adlandırılamayacak eşyalar sulh hukuk mahkemelerine gönderilir. O da yasal mirasçıları çağırıp eşyaları teslim eder. Ancak bu olayda gayet makul olarak aile, gelemeyeceklerini ifade etti. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Yaklaşık 4 yıldır bu süreci onlarla birlikte götürdüğüm için neler hissettiklerini biliyorum. İçinde bulundukları travmatik süreçler nedeniyle gelmediler. Biz eşyaları yıkayıp temizleyip, kuvvetle muhtemel naaşının yanında bir yere gömmeyi düşünüyoruz. Aileden verilen talimat da öyle" dedi.

'MANEVİ MİRASI BULUNUYOR'
Avukat Epözdemir eşyalarla ilgili şu bilgiyi verdi: "Cinayet esnasında giydiği kıyafetler, çanta, kartlar, çizme, yani onun manevi mirası olarak addedilebilecek tüm eşyaları var." İşadamı Hayyam Garipoğlu'nun yeğeni Cem Garipoğlu cinayetten 197 gün sonra teslim olmuş ve aldığı ömür boyu hapis cezası yaşı 18'den küçük olduğu için 24 yıla indirilmişti. Cinayete iştirakten yargılanan baba Mehmet Nida Garipoğlu ise beraat etmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Münevver'in eşyaları naaşıyla gömülecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN