Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ana Kraliçe'ye 1.5 milyon euro 'sus' parası

Giriş Tarihi: 5.10.2013

Eski İtalya Başbakanı Berlusconi'nin "Ana Kraliçe" ilan ettiği aktris Sabina Began'a "Bunga Bunga" partilerinden söz etmemesi için 1.5 milyon euro ödediği iddia edildi

Eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin, Roma'daki ikametgâhı Palazzo Grazioli'deki "Bunga Bunga" adı verilen partilere fuhuş amaçlı kadın götürdüğü gerekçesi ile soruşturma altına alınan aktris Sabina Began'a 1.5 milyon euro ödediği öne sürüldü. İtalyan mali polisinin yaptığı telefon dinlemeleri sonucunda savcılığa teslim ettiği belgelerde bir zamanlar Berlusconi'nin "Ana Kraliçe" ilan ettiği Sabina Began'a sessiz kalması karşılığında bu parayı verdiği öne sürüldü. Eski eşi Veronica Lario ile ayrılacağını ilan ettiği aylarda Palazzo Grazioli'deki Sabina Began idaresinde bir grup kadının partilere katıldığı daha önce de tespit edilmişti. Ayak bileğine Berlusconi'nin baş harflerini dönme yaptıran Began, geçmişte merkez sağın lideri ile bir aşk yaşadığını da ilan etmişti. Almanya doğumlu Began, aldığı paranın 600 bin euro'su ile Roma da kendine bir ev aldığını beyan etti. Genç kadın paranın kendisine fuhuş amaçlı verildiğini reddederek, sadece bir hediye olduğunu öne sürdü. Berlusconi'nin Began'a ilk 360 bin euro'luk ödemeyi Ağustos 2011'de yaptığıdaha sonra hesabına 1 milyon 75 bin ve son olarak 35 bin euro yatırdığı belirtildi.

SENATÖRLÜĞÜ KAYBETME RİSKİYLE KARŞI KARŞIYA
İtalyan Senatosu'ndaki araştırma komitesi, dün Silvio Berlusconi'nin senatörlüğünün düşmesini öngören tasarıyı onaylayıp meclis genel kuruluna gönderdi. Mediaset davasında vergi kaçırmakla suçlanan eski başbakanın senatörlüğünün düşmesi, 15 gün sonra oylanacak. Berlusconi'nin avukatları bu durumda AİHM'ye başvuracaklarını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ana Kraliçe'ye 1.5 milyon euro 'sus' parası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN