Türkiye'nin en iyi haber sitesi

12. Akşemseddin Kültür ve Bilgi Merkezi açıldı

Giriş Tarihi: 7.10.2013 16:53

Sancaktepe Belediyesi’nin her mahalleye yapmayı planladığı Bilgi Merkezleri’nin onikincisi açıldı.

Akşemseddin Kültür ve Bilgi Merkezi adıyla Akpınar Mahallesi'ne açılan onikinci Bilgi Merkezi açılışı, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mehmet Domaç ve Osman Boyraz, Belediye Başkanı İsmail Erdem, Kaymakam Feyzullah Özcan, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Dersliklerin, bilgisayar odasının ve kütüphanenin de bulunduğu Merkez'de eğitimler branş öğretmenleri tarafından tamamen ücretsiz olarak ilköğretim öğrencilerine sunuluyor. Bilgi Merkezi'nde her sınıf 25 kişiden oluşuyor. Sınıflarda akıllı tahta ve projeksiyon cihazı bulunuyor. Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen Bilgisi gibi temel dersler branş öğretmenler tarafından öğrencilere verilecek. Ayrıca çocuklar için eğitici aktiviteler de düzenlenecek. Çocuklar, açılacak kurslarda; müzik, satranç, folklor, tiyatro gibi branşlarda sanat yönlerini geliştirebilecek.

Bilgi Merkezlerinin gençler için geleceğe büyük ve güzel bir yatırım olarak nitelendiren İsmail Erdem şu açıklamalarda bulundu:

"İlçemiz, muazzam bir genç nüfusa sahip. Bu yüzden Sancaktepe Belediyesi olarak, gençlerimize büyük önem veriyoruz. Geleceğimizin onlar olduğunun bilincindeyiz ve onların donanımlı bireyler olarak hayata hazırlanabilmesi için yatırımlar yapıyoruz. Yeni okullar açıyor, var olan okullarımıza her türlü desteği sağlıyor, sanatsal, kültürel faaliyetler organize ediyor, bilgi evleri kuruyor, kütüphaneler açıyoruz"

Erdem, ayrıca Bilgi Merkezleri'ne ünlü Türk büyüklerinin adının verilmesinin anlamlı olduğunu vurguladı. Başkan Erdem, bilgi evlerinde 22 bin öğrencinin eğitim aldığını belirtti.

"ORTADAĞ SOSYAL TESİSİ" AÇILIŞI

Sancaktepe Belediyesi, doğal güzelliklerle iç içe olmasına verdiği önemin göstergesi olarak ilçeye bir sosyal tesis ve yeşil alan daha kazandırdı.

Fatih Mahallesi'nde hizmete açılan ve Sancaktepe ile civar semtleri de farklı açılardan görme imkanı taşıyan Ortadağ Sosyal Tesisi, toplam 3600 metrekarelik bir alana inşa edildi. Ortadağ Sosyal Tesisi'nde, restoran ve kafeterya da bulunuyor.

Başkan İsmail Erdem açılış esnasında yaptığı konuşmada vatandaşların katılımından duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:

"Sancaktepe'de sizlere daha iyi ve daha yenilikçi hizmet vermenin gayreti içerisindeyiz. Sizlerin destekleriyle şu ana kadar hizmet çıtamızı yükseltmek için çalıştık. Dileriz, bu tesisimizle birlikte Sancaktepe'mizin silüeti daha güzelleşecek. Sizlerin de çocuklarınızla birlikte hoşça vakit geçirebileceğiniz, spor yapabileceğiniz, haftasonlarınızı çok uzaklara gitmeden, burada, Sancaktepemiz'de geçirmekten memnuniyet duyacağınız bir tesis kazandırmaya çalıştık. Hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim."

Toplam 16 dönüm yeşil alanı bulunacak soysal tesiste; yürüyüş parkurları, süs havuzları, çocuk oyun parkları ve araç otoparkı da yer alacak. Ayrıca tesisin üst katı balo salonu olarak vatandaşlara hizmet verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
12. Akşemseddin Kültür ve Bilgi Merkezi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN