Spiker, tehditkâr eşini uzaklaştırdı

Spiker Duygu Canbaş, doçent eşi Erdinç Tunç'a açtığı hakaret ve tehdit davasını kazandı. Tunç'un iki ay çiftin oturdukları konuta yaklaşmamasına karar verildi

Giriş Tarihi: 7.10.2013
İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi'nde spiker eşi Duygu Canbaş'ın şikâyeti üzerine bir süre önce Doç. Dr. Erdinç Tunç hakkında hakaret ve tehdit suçlarından 9 aydan 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Şikâyetinde işi nedeniyle eve geç gittiğini belirten Tunç, eşinin bunu kavga malzemesi yapmaya başladığını öne sürdü. Canbaş, koruma istedi.

'GEÇ GELİYORSUN'
Davalı eşiyle 2006 yılından bu yana birlikte olduklarını ve iki yıldır da evli olduklarını anlatan Tunç, koruma talepli dilekçesinde, "Çok yoğun iş temposu dolayısıyla eve geç geliyorum. Ancak kocam işimi kavga malzemesi olarak görüyor. Aramızda tartışmalar yaşanıyor. Bir keresinde telefonda boşanmak istediğimi söyledim. Bunun üzerine ağır hakaretlerde bulundu. Sürekli tehditler savuruyor. Can güvenliğimden endişe ediyorum. Sayın mahkemenizden koruma kararı verilmesini istiyorum" dedi. Spiker eşin talebini haklı bulan mahkeme, Erdinç Tunç'un 2 ay süreyle eşine yönelik şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama ve küçük düşürme eylemlerini içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına karar verdi. Duygu Canbaş Tunç'un internet ve telefon gibi iletişim araçlarıyla rahatsız edilmemesini de karara bağlayan mahkeme, Erdinç Tunç'un 2 ay süreyle oturdukları konuta yaklaşmamasına hükmetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Spiker, tehditkâr eşini uzaklaştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN