Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bedri Baykam'a 'sürtük' sözüne 4 ay hapis

Giriş Tarihi: 8.10.2013 20:16
Ressam Bedri Baykam'ı iki farklı tarihte öldürmeye ve yaralamaya teşebbüs etmek suçlamasıyla hakkında iki ayrı dava açılan Mehmet Çeliker, duruşma sırasında Baykam'a 'sürtük' dediği gerekçesiyle yargılandığı 3. davasının ilk duruşmasında da 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Baykam, kendisini sipariş üzerine öldürmek istediğini iddia edince Çeliker, "Ben siparişi lokantada veririm." karşılığını verdi.

İstanbul 14. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık Mehmet Çeliker ve şikayetçi Bedri Baykam hazır bulundu. Savunmasında Baykam'a hitaben 'sürtük' sözünü sarfettiğini, saldırmak istediğini belirten sanık Çeliker, bu eyleminden dolayı da pişmanlık duymadığını söyledi. Bedri Baykam da ifadesinde, sanığın kendisine arkadan bıçakla saldırarak yaraladığı için İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığını, o davada yargılanırken duruşma sırasında kendisine arkadan saldırmak istediğini söyledi. Bu olayla ilgili 30. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşma sırasında da suçlarına devam ettiğini ifade eden Bedri Baykam, kendisine hitaben 'sürtük' sözünü sarfettiğini anlattı. Baykam ayrıca aralarında hiçbir husumet olmadığını ve sanığın, aldığı bir sipariş üzerine kendisini öldürmek istediğini iddia etti. Baykam'ın bu sözü üzerine sanık Çeliker, "Ben siparişi lokantada söylerim, lahmacun, kebap siparişi veririm." dedi.

Sanık Çeliker ile şikayetçi Baykam'ı dinledikten sonra hakim Recep Uyanık kararını açıkladı. Kararda Mehmet Çeliker, ressam Bedri Baykam'a yönelik TCK'nın 125/1.maddesinde belirtilen hakaret suçunu işlediği gerekçesiyle 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bedri Baykam'a 'sürtük' sözüne 4 ay hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN