İntiharına evlatlarını da sürüklemiş

Giriş Tarihi: 8.10.2013

Duran TIR'a arkadan çarpan Kadir Baltacı'nın, otomobilde bulunan iki çocuğunun velayeti eski eşine verildiği için intihar ettiği anlaşıldı

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde önceki gece park halindeki bir TIR'a çarpan otomobildeki Kadir Baltacı (38) ölmüş, araçta bulunan iki çocuğu yaralanmıştı. Olayın kaza olmadığı, Baltacı'nın cebinden çıkan intihar notuyla ortaya çıktı. Notta "Yaşananlardan eski eşim ve arkadaşı sorumlu. Çocuklarımla ölmeyi seçtim. Benim için en iyi kurtuluş yolu buydu" yazan Baltacı'nın 10 yıllık eşi S.S. iki yıl önce boşanma davası açtı. İddiaya göre evden ayrılan S.S. sevgilisiyle yaşamaya başladı. Boşanmak istemeyen Baltacı, uzun süre direndi. Hatta eşinin kullanması için 15 bin liralık kredi çekti. Bir otomobil fabrikasında servis şefi olarak çalışan Baltacı, 4 ay önce işten ayrılıp daha yüksek maaşla başka bir işe girdi. Ancak sadece bir hafta çalışabildiği yeni işyerinden ayrıldı. İşsiz kalan Baltacı, eşi için kullandığı kredinin taksitlerini ödeyemedi. Mahkemenin iki ay önce çifti boşayıp çocukların velayetini anneye vermesi üzerine Baltacı'nın yakınlarına "Çocuklarım başkasına mı baba diyecekler" diye serzenişte bulunduğu öğrenildi.

'Boşanmış Babalar'dan Aile Bakanlığı'na 'taraf olma' çağrısı
Türkiye genelinde velayeti annelerde olan çocukları için bir araya gelen Boşanmış Babalar Platformu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'i, Kadir Baltacı'dan yana taraf olmaya davet etti. Birçok babanın çocuklarını göremediği için intihar ettiğini belirten platform sözcüsü İlker Kayar, Baltacı'nın cenazesine katılacaklarını ve Aile Bakanlığı önünde 25 Ekim günü eylem yapacaklarını açıkladı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İntiharına evlatlarını da sürüklemiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN