SABAH'ın haberi çocuklarına kavuşturdu

Giriş Tarihi: 8.10.2013

Sevim Çıra'nın eski eşi tarafından defalarca bıçaklanıp "öldü" diye bırakılmasını, çocuklarının elinden alınmasıyla yaşadığı dramı Türkiye SABAH'tan okudu. Yanlıştan dönüldü. Çocuklar anneye geri verildi

İkinci eşinin babasını öldürmek suçundan 12 yıl hapis cezasına çarptırılan ve 6 yıldır Bursa Açık Cezaevi'nde bulunan Mehmet Dönmez (32), yaklaşık 6 ay önce izin alıp cezaevinden çıktı. Dönmez, kızını görme bahanesiyle Kütahya'nın Balıklı Mahallesi'nde yaşayan ve 8 yıl önce boşandığı ilk eşi Sevim Çıra'nın (28) evine gitti. Genç kadınla tartışan Dönmez, biri kendisinden olan iki çocuğun gözleri önünde bıçağını çıkarıp eski eşini vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı. Zanlı, eski kayınpederi Mahir Çıra'yı (66) arayarak, "Kızını öldürdüm, başın sağolsun. Gel cesedini al" dedi. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan talihsiz kadın, uzun süreli tedavinin ardından ölümden döndü. Ancak cezaevine gönderilen Dönmez'in başvurduğu mahkeme kararıyla, 8 ve 5 yaşındaki çocuklar koruma altına alınarak Çocuk Esirgeme Kurumu yuvasına yerleştirildi. Hayata tutunan ancak çocuklarını kaybeden talihsiz kadın, "Eski kocam beni öldürmeyi başaramadı ama bu kararla gerçekten öldüm" diye gözyaşı döktü.

'ŞİMDİ MUTLUYUM'
Ancak genç kadının dramı geçen hafta SABAH'ta yayınlanınca umut yeniden doğdu. Haberin ertesi günü Çıra'yı arayan Sosyal Hizmetler yetkilileri, çocuklarını kendisine vereceklerini söyledi. Hemen büyük bir sevinçle yuvaya koşan anneye, "Senin hakkında yeni bir rapor hazırlandı. Evde çocuklara bakabileceğin bir ortam olduğu kanaatine varıldı" denilerek çocukları verildi. İki çocuğunu yeniden kucaklamanın mutluluğunu yaşayan genç kadın sevinç gözyaşları içinde, "Çocuklarım ağlayıp feryat etmesine rağmen onları benden kopardılar. Günlerce ağladım ama fayda etmedi. SABAH sesimi duyurduktan sonra arayıp yeni rapor hazırladıklarını söylediler. Geç de olsa hatadan dönüldü. Artık dünyanın en mutlu insanı benim" diye konuştu.

ANNEYE ÖZLEMLE BAKIŞ...
Özlem ve İbrahim yeniden kavuştukları annelerine uzun uzun sarılıp onun gözünün içine baktı. Anne Sevim Çıra SABAH'a teşekkür etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SABAH'ın haberi çocuklarına kavuşturdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN