Rekabet edemiyor çamur atıyorlar

Başta Hürriyet olmak üzere Doğan Medya Grubu yayınlarının, geçen cumartesi atv'de yayımlanan "Veliaht" programının sunucusu Gözde Kansu'yla yolların ayrılmasını 'dekolte kıyafet'e bağlama çabası tutmadı.

Giriş Tarihi: 10.10.2013
Yapımcı kuruluşun, "atv zaten ilk bölüm yayımlanmadan önce, Gözde Kansu'nun üslup ve sunum tavrının projeyle örtüşmediğine karar vermişti" açıklamasına rağmen yapılan yanlı yayınlara, Turkuvaz Medya Grubu sert tepki gösterdi.

Her programda olabilecek bir ayrılık kararının 'dekolte kıyafet' tartışmasıyla ilişkilendirilme çabaları üzerine Turkuvaz Medya Grubu'ndan yapılan açıklama şöyle:

"Eski Türkiye'nin gazetesi Hürriyet'in kötü huyları yine depreşti. Doğan Medya Grubu'nun reyting yarışında baş edemediği atv'yi itibarsızlaştırmak için Veliaht programını diline dolayan Hürriyet, 'Dekolte krizi büyüyor' manşetiyle yine açığa düştü. atv'nin eğlence programı Veliaht'taki basit bir yayıncılık tasarrufunu, siyasi gündemle harmanlayarak manipüle etmek, Hürriyet'e çok yakışıyor ancak kamuoyu artık bu eski numaralara inanmıyor. Hürriyet, eski kafa gazeteciliği bırakıp, objektif davransa ve yapımcı firmanın görüşünü alsa gerçeği öğrenecekti. Tiraj kaybını 'hurda gazetecilik'le durdurmaya çalışan Hürriyet, Turkuvaz Medya Grubu'nun markalarıyla objektif koşullarda rekabet etmek yerine 'bel altı' vuruşlara ve ucuz numaralara başvuruyor. Ancak Hürriyet'in unuttuğu bir gerçek var: Türkiye artık sizin bir manşetle kamuoyunu manipüle ettiğiniz, siyasete ayar verdiğiniz Türkiye değil. Tiraj kaybınızı ve reytinglerdeki kötü gidişinizi Türkiye'nin en itibarlı yayın kuruluşlarına çamur atarak durduramazsınız. Size tavsiyemiz: 'Eski' ve 'hurdacı' medya kafasından kurtulun. Rekabetçi yayın anlayışıyla iyi işlere imza atın. Zira, Türk halkı iyi işlerin hakkını veriyor."

ATV İLK BÖLÜMDEN ÖNCE İSTEMEDİ

Veliaht yarışmasının yapımcı firması Production House'dan yapılan basın açıklamasında da Gözde Kansu ile yolların ayrılmasının nedeninin kesinlikle 'dekolte kıyafet' konusu olmadığı vurgulandı.

Açıklamada şöyle denildi: "Yayıncı kuruluş atv; ilk bölüm yayımlanmadan önce, Gözde Kansu'nun üslup ve sunum tavrının projeyle örtüşmediğine karar vermiş, ileriki bölümlerde kendisiyle devam etmek istemediğini belirtmiştir. Yayın günü sosyal medyadaki olumsuz eleştiriler de bunun doğruluğunu göstermiş ve sunucu değişikliğine gidilmesi yönünde ihtiyaç doğmuştur."

SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rekabet edemiyor çamur atıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN