Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güvercin sinir krizi geçirdi!

Zonguldak’ta sinir krizi geçirdiği tahmin edilen bir güvercin Mithatpaşa Mahallesi Gazipaşa Caddesi’nde bulunan Yaren Çay Ocağı önünde yere düştü.

Giriş Tarihi: 10.10.2013 09:38 Güncelleme Tarihi: 10.10.2013 09:44
Zonguldak'ta sinir krizi geçirdiği tahmin edilen bir güvercin Mithatpaşa Mahallesi Gazipaşa Caddesi'nde bulunan Yaren Çay Ocağı önünde yere düştü.Güvercini fark eden çay ocağı müşterileri çay ocağı sahibi Hüsnü Kethüda'ya haber verdi. Hayvansever çay ocağı sahibi Hüsnü Kethüda, güvercini koruma altına aldı.

Durumu Zonguldak Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü veterineri Ali Özçelik'e anlatarak, yardım isteyen Kethüda,"Tarım Müdürlüğü veterinerine ulaştım. Hayvanın vitamin eksikliği sonucu sinirlerinin zedelenmiş olabileceği söylendi. Bugün mesai başlayınca ilk iş olarak, bu güvercini veterinere götürdüm" dedi.Güvercini tedavi eden veteriner hekim Ali Özçelik, hayvanda sinir kasılması belirtilerinin gözlendiğini ifade etti. Zonguldak Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Hasan Akçaalan ise, hayvanın genel sağlık durumun iyi olduğunu ve 3-4 gün müşahede altına alınacağını ifade etti.

Getirilen güvercindeki ilk belirtilerin vitamin eksikliğinden kaynaklandığını anlatan Akçaalan, "Bu ve benzeri durumlarda İlk belirtiler, vitamin eksikliği yönünde ama hastalığın kesin teşhisini veteriner hekimlerimizin yapacağı tedavi sürecinin tamamlanması ile söyleyebiliriz" diye konuştu.Akçaalan, yabani hayvanlarla ilgili vakaya şahit olan insanların hayvanın yaşadığını tespit ettiği anda kurum ile mutlaka irtibata geçmesini istedi.Öte yandan, sinirleri zedelenen güvercinin tedavisinin tamamlanmasının ardından yeniden doğaya salınacağı belirtildi.

İŞTE O GÜVERCİN...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güvercin sinir krizi geçirdi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN