Vahşet 5 yıl sonra ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 11.10.2013 15:36

Eskişehir'de 2008 yılında vahşice işlenen cinayet, polis ekiplerinin dikkatli çalışmaları sonucunda ortaya çıkarıldı.

71 Evler Mahallesi Akartürk Sokak'ta bulunan ikametlerinde 2008 yılının temmuz ayında Ali P. (25), ağabeyi Fatih Pesen (30) ile 'Küçük yaşta bulunan kızlarla ilişki yaşadığı, borçlanarak borcunu ödemediği, uyuşturucu kullandığı' için tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesiyle Ali P., eşinden yeni boşanmış ağabeyi Fath Pesen'i içeriden aldığı av tüfeği ile domuz kurşunuyla gözünden vurdu. Fatih Pesen'in gözünden giren kurşun kafasının arkasından çıkarak evin demir kapısına isabet etti.

'ÇEYİZ SANDIĞINDA YAKTILAR'

Oğullarının öldüğünü gören Yusuf P. (57) ile Havva P. (51) küçük oğulları Ali P.'in hapse girmesini engellemek için yakmaya Fatih Pesen'in cesedini yakmaya karar verdi. Ölen oğlunu çeyiz sandığına koyan anne ve baba üzerine yorganlarla örttü. Ağabeyini öldüren Ali P. ise bu sırada benzin istasyonundan benzin alarak eve geldi. Baba ve oğul cesedi evin bahçesine çıkardı. Daha sonra sandığa benzin dökerek yaktılar. Vahşi aile daha sonra cesedin ufak kemik parçalarını toprağa gömdü. Ali P. daha sonra ağabeyine ait büyük kemikleri Devlet Su İşlerine (DSİ) ait sulama kanalına attı.

'KAYIP İLANI VERMİŞLER'

Aile olayın yaşandığı tarihten 5 ay sonra Kurtuluş Karakoluna giderek, oğullarının kayıp olduğunu ihbarında bulundu. Polis ekipleri Fatih Pesen'in kayıp ilanını deftere işledi. Aile daha sonra olayın üstünün örtülmesi için, kayıp ilanın üzerinde durmadı.

'CİNAYET BÜRO AMİRLİĞİ EKİPLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI'

Eskişehir'de kayıp ilanlarını inceleyen Eskişehir Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amiri Erdoğan Küçükarıkan ve ekibi, olayın şüpheli olduğunu 2011 yılında tespit etti. Kayıp Fatih Pesen için 3 kişilik özel bir ekip kuruldu. 2 yıl özel ekip mahallede çalışma yaptı. Komşular ve ailenin yakınları ile görüşen ekip, ailenin zayıf halkasını belirlemeye çalıştı. Ekipler, yaptıkları çalışma sonrasında Fatih Pesen'i kardeşi Ali P.'in öldürdüğü belirleyerek, aileyi şafak operasyonu ile gözaltına aldı.

'SORGU SIRASINDA AİLE HERŞEYİ İTİRAF ETTİ'

Aile sorgu esnasında olayı kabul etti. Aile olayın nasıl gerçekleştiğini ayrıntılarıyla ekiplere anlatırken, cesedin parçalarını gömdükleri ve attıkları yeri gösterdi. Polis ekipleri Fatih Pesen'in ufak parçalarının gömüldüğü yaklaşık 20 metrekarelik alanda iş makinesi ile kazı çalışmaları yaptı. Yaklaşık 1 gün süren çalışma sonrasında Cinayet Büro Amirliği ekipleri Pesen'in kemik parçalarına ve üzerinde bulunan eşofman parçasına ulaştı. Ekipler daha sonra cesedin büyük parçalarının atıldığı sulama kanalında arama yapmak için Emniyet Genel Müdürlüğü'nden dalgıç ekibi istedi. Ankara'dan gelen dalgıç ekipleri yaptıkları çalışma sonrasında poşetin atılmış olarak gösterilen yerin 150 metre ilerisinde poşeti buldu. Poşetin bulunduğu yerin 50 metre gerisinde ise Pesen'in kemik parçalarına ulaştı.

'ANNE, BABA VE OĞUL ADLİYEYE SEVK EDİLDİ'

Olayı itiraf eden anne, baba ve oğulları emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Ağabeyini öldüren Ali P.'in evli ve bir çok babası olduğu ve öldürdüğü ağabeyi Fatih'in ise, öldürülmeden önce eşinden ayrıldığı ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vahşet 5 yıl sonra ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN