Tribün kavgasında kulüp de şikâyetçi

İnönü'de tribünde yaşanan kavgada kulübün de maddi-manevi zarar gördüğünü belirten BJK yönetimi, duruşmada davaya müdahil olmak istediklerini bildirdi

Giriş Tarihi: 12.10.2013
İstanbul Beşiktaş İnönü Stadyumu VIP Tribünü'nde geçtiğimiz nisan ayında küfür nedeniyle çıkan olaylara karışanlar, ilk kez hâkim karşısına çıktı. İstanbul 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya sanıklardan eski BJK futbolcusu Halit Alkaç, Volkan Burak Uzun, BJK Kongre Üyesi müşteki-sanık Önder Boyalıklı, müşteki sanık İlker Aydın ve avukatları katıldı. Sanık Rauf Büyük ise sağlık sorunları gerekçesiyle duruşmada bulunamadığı için kendisini avukatı temsil etti. Ayrıca Beşiktaş Futbol Yatırımları San. Ve Tic. A.Ş. vekili Müsemma Beyazadem de duruşmada müşteki olarak yer aldı. Sanıklar beraatlerini talep etti. Alkaç ve Uzun, olayların Boyalıklı'nın sürekli küfür etmesi nedeniyle başladığını anlatarak, uyarmaları üzerine Boyalıklı'nın kendilerine saldırdığını, bu nedenle karşılık verdiklerini belirtti. Boyalıklı ise küfür etmediğini, sadece tezahüratta bulunduğunu, Alkaç tarafından burnunun kırıldığını, ancak kimseden şikâyetçi olmadığını belirtti. İlker Aydın, Rauf Büyük'ün kendisine copla vurduğunu, ancak kimseden şikâyetçi olmadığını söyledi.

TALEP DEĞERLENDİRİLECEK

Duruşmada söz alan Beyazadem ise sanıkların eylemleri yüzünden kulübün profesyonel futbol disiplin kurulunda ceza aldığını, kulübün ve şirketin maddi ve manevi zarar gördüğünü ifade ederek, ilgili PFDK kararını sunacaklarını, davaya katılmak istediklerini ve sanıklardan şikâyetçi olduklarını belirtti. Mahkeme duruşmaya katılmayan sanık Erol Edizer'in duruşmaya zorla getirilmesine, Beyazadem'in suçun işlenmesi ile meydana gelen zararını kanıtlaması bakımından sözünü ettiği belgeleri sunması için gelecek celseye kadar süre verilmesine ve katılma talebinin bir sonraki celse değerlendirilmesine karar verdi. Hâkim ayrıca dosyadaki mevcut delil durumu ve görüntü kayıtlarını dikkate alarak, seyirden yasaklama tedbirinin devamına karar verdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tribün kavgasında kulüp de şikâyetçi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN