Belediye evlere bayram temizliğine gidiyor

Giriş Tarihi: 13.10.2013 12:16

Evde temizlik hizmetini aralıksız sürdüren Ankara Çankaya Belediyesi, vatandaşların bayram hazırlıklarında evlere temizlik hizmeti veriyor.

Belediye ekipleri, maddi gücü ve çevresinde yakını olmayan vatandaşlar ile evinde engelli yakınına bakmak durumunda olan vatandaşların evlerini temizliyor. Çankaya Belediyesi'nin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne başvurarak bu hizmeti düzenli olarak alan vatandaşların, bir Anadolu geleneği haline gelen bayram temizlikleri de yapılıyor. Bayram öncesi yoğun mesaide bulunarak hizmet veren temizlik ekipleri, vatandaşlardan aldıkları memnuniyetle daha fazla sayıda eve ulaşma çabası gösteriyorlar.

TANIK: AMACIMIZ KADINLARIMIZIN YÜKÜNÜ HAFİFLETMEK

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık'ın özellikle evde engelli ve yaşlı yakınına bakmak durumunda olan kadınların omuzlarındaki yükü azaltmak için sosyal destek vermenin önemine dikkat çekmesi ve bu yönde çeşitli çalışmalar yapması, Belediyenin sosyal yardımlarının da sayısını artırıyor. Evde engelli ve yaşlı yakını olan kadınların işinin iki kat artmasının kadınları fiziki olarak zorladığını hatırlatan Başkan Tanık, "Çocuklarımızın, evdeki huzurumuzun, yaşamı idame ettirebilmemizin en önemli aktörü kadınlarımızın yükünü bir parça hafifletebiliyorsak ne mutlu bize. Yeni Toplumcu Belediyecilik halkın, en çok da ihtiyacı olanın yanında olmayı gerektiriyor. Bu anlayışla Çankayalı komşularımızın hiçbir zaman yalnız kalmayacaklarını ve daha nice bayramlarda yanlarında olacağımızı bilmelerini isterim." dedi.

Yetkililer, vatandaşların 458 89 00 / 1121 ve 1122 ile 444 06 01 numaralı telefonları arayarak hizmet alabileceklerini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye evlere bayram temizliğine gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN