Diyaliz aşkında mutlu son

Denizli'de diyalize girerken tanışan ve birbirlerine aşık olarak evlenen İlkimen çifti, "ikinci bahar" olarak tanımladıkları hayatlarına kadavradan gelen iki böbrekle "merhaba" dedi.

Giriş Tarihi: 13.10.2013 11:56
Denizli'de yaşayan Ramazan Özgür İlkimen 23 yaşındaydı böbrek yetmezliğini çekmeye başladığında. İnşaat Mühendisliği bölümünde okurken hastalığı yakalanan ve diyalize girmeye başlayan İlkimen, işini yapamaz hale geldi. İlkimen, diyalize girerken işini de rahatça yapabileceği bir mesleğe geçiş yapmaya karar verdi. Akdeniz Üniversitesi Diyaliz Teknikerliği bölümünü kazanan İlkimen, okulu başarıyla bitirerek Denizli'de diyaliz teknikeri olarak göreve başladı.

Yan yana diyalize girerken birbirlerine aşık oldular

Tekniker olduğu merkezde yıllarca diyalize de giren İlkimen'in hayatı kendisi gibi böbrek nakli bekleyen diyaliz hastası 32 yaşındaki Huriye İlkimen'i görünce değişti. Yan yana diyalize girerken tanışan ve ilk görüşte birbirlerine aşık olan çift evlenmeye karar verdi. Evlilik için hazırlık yaptıkları sırada bir mutlu haber daha geldi. Fethiye'de trafik kazasında ölen bir kişinin böbreğinin Huriye İlkimen'e uyumlu olduğu tespit edildi. Pamukkale Üniversitesi'nde gerçekleşen ameliyat ile kadavra böbrek Huriye İlkimen'e başarıyla nakledildi. Naklin ardından sağlığına kavuşan İlkimen'in tek dileği eşinin de böbrek nakli olmasıydı.

Böbrek aldı, kalbini verdi

Huriye İlkimen'in "Böbreği aldım, kalbimi verdim" diyerek eşinin evlenme teklifini kabul etmesiyle İlkimen çitfi 6 yıl önce nikah masasına oturdu. Çift, bir ömür boyu mutluluk için birbirlerine "evet" dedi. Huriye Yıldırım, eşi diyalize girmeye devam ettiği için "eşimin de canı ister" diye evde su, Türk kahvesi ya da meyve suyu içmedi. Çevrelerinde örnek bir çift olarak gösterilen İlkimen, çiftine ikinci mutlu haber de Konya'dan geldi. Konya'da trafik kazasında ölen bir kişinin böbreğinin İlkimen'e uyumlu olduğu bildirildi.

Diyaiiz aşkında mutlu son

Çift, nakil için Antalya'ya geldi. Antalya Medical Park Hastanesinde gerçekleştirilen ameliyatla kadavra böbrek İlkimen'e başarıyla nakledildi. İlkimen, naklin ardından sağlığına kavuştu. Hayatlarının "ikinci baharı"nı yaşadıklarını kaydeden Ramazan Özgür İlkimen, "Çok mutluyuz. Önce eşim sonra da ben nakil olduk. Diyalize bağımlı olmadığımız için artık özgürce gezeceğiz. İkinci balayımızı yapıp Türkiye'nin her yerini gezmek istiyoruz. Hayat bizim için yeniden başlıyor" dedi.

"Güneş artık bizim için doğuyor"

Organ bağışının önemine dikkati çeken Huriye İlkimen ise, "Güneş artık bizim için doğuyor. Organ bekleyen binlerce hasta var. Bizler gibi rahat su içip, yemek yiyemiyorlar.Lütfen kuruyan ağaçlara su versinler, karanlıkta ışığımız olsunlar. Ağlayan gözleri güldürmek istiyorsanız organlarınızı bağışlayın. Bizim gözlerimizdeki mutluluğu görün ve lütfen bağış yapın. Bunu çok istiyoruz. Eşime ve bana böbreklerini bağışlayan ailelere teşekkür ediyoruz" diye konuştu. İlkimen, sağlıklı ve güzel günlerin kendilerini beklediğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyaliz aşkında mutlu son
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN