Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni evli çifte fatura şoku

Giriş Tarihi: 13.10.2013 13:58

İstanbul'da yeni evli bir çifte tam 103 bin liralık elektrik faturası geldi. Çift, itiraz etti ama faturanın işleme konulma ihtimali bile uykularını kaçırmaya yetti.

İstanbul Esenyurt'ta oturan Kılıç çifti gelen elektrik faturasına şaşırdı. Faturanın tutar bölümünde 103 bin 610 lira yazıyordu.

Faturayı görünce sabaha kadar uyuyamadım diyen Aytaç Kılıç, "Akşam posta kutusunda faturayı görünce sevinmiştim. Daha yeni evliyim, otomatik ödeme yapmak için faturayı bekliyordum. Faturadaki tutarı görene kadar sevinçliydim. Görünce uykularım kaçtı, sabaha kadar uyuyamadım" şeklinde konuştu.

Ertesi gün elektrik dağıtım şirketine gidip tutara itiraz eden Aytaç Kılıç, "Yetkililere gösterince onlar da güldü faturaya. Sonra incelemek üzere işleme aldılar. Son ödeme tarihi bayramdan sonrasına geliyor. Benim korkum bayramdan sonra gelip sayaca bakacaklarmış. Eğer sayaca bakıp bu faturayı işleme koyarlarsa faiz yüklerlerse ben ne yapacağım bilemiyorum" dedi.

Kılıç çifti şimdi bayram sonrasını bekliyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu da yüksek elektrik faturalarında yeni bir düzenleme üzerinde çalışıyor. Buna göre aboneneler, itiraz ettikleri taktirde bir önceki fatura bedeli kadar tutar ödeyecek. Geri kalan rakamın harcandığını elektrik dağıtım şirketi ispat etmek zorunda kalacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni evli çifte fatura şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN