Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Acemi kasaplar iş başında

İstanbul’da acil servisler, kurbanlarını kesmeye çalışırken kendilerini yaralayan acemi kasaplarla doldu.

Giriş Tarihi: 15.10.2013 14:13
Her yıl Kurban Bayramı'nda yaşanan 'acemi kasap' manzaraları bu yıl da tekrarlandı. Kurbanlarını keserken kendilerini yaralayan çok sayıda kişi hastanelere başvurdu. Okmeydanı Eğitim ver Araştırma Hastanesi ile Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisleri acemi kasaplarla doldu. Kurbanı keserken bıçağı bacağına saplayan bir kişi, yakınının aracıyla hastaneye kaldırıldı.Eyüp'te kendi kurbanını keserken parmağından yaralanan Mehmet Karaman ise "Bıçak parmağıma derin kaçtı. Acemi olduğum için bıçak parmağıma geldi. 3 kişi atıldı" dedi.

ANKARA'DA ACEMİ KASAPLAR HASTANELERE AKIN ETTİ

Her Kurban Bayramı'nda olduğu gibi bu bayramda acemi kasaplar bütün uyarılara rağmen hastanelerin acil servislerini doldurdu.

Başkent Ankara'da acemi kasapların tedavi için başvurduğu Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelen Sadettin Mutlu, "Üzerime dana düştü, ayağımda ezilme var" dedi. Acil servise ayrıca kurban kesimi sırasında yaralanan çok sayıda kişi tedavi için geldi.

ACEMİ KASAPLAR ACİL SERVİSE KOŞTU

Kayseri'de Kurban Bayramı'nın ilk saatlerinde kurban kesimi sırasında kendilerini yaralayan onlarca acemi kasap, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne koştu.

Bayram namazının ardından başlayan kurban kesimlerinde ellerini ve ayaklarını keserek yaralanan onlarca kişi, tedavi için acil servise koştu. Büyük yoğunluk yaşanan Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne, kurbanlıkların tepmesi sonucu yaralananlar da başvurdu. Acil servise gelen bir vatandaş, kurbanı kestiği sırada elindeki bıçağın kayması sonucu üç parmağını kestiğini söyledi. Yaralanan başka bir vatandaş da, 'Tosun çarptı' dedi.

ERZURUM'DA ACEMİ KASAPLAR HASTANELERİ DOLDURDU

Erzurum'da Kurban Bayramı'nda kurban keserken yaralanan acemi kasaplar hastanelik oldu.

Kurban Bayramı'nın birinci gününde Erzurum'da yine acemi kasaplar iş başındaydı. Erzurum'un çeşitli ilçe, belde ve köylerinde aldıkları kurbanları kendileri kesmeye çalışan veya kasaplara yardımcı olan vatandaşlar kesici aletlerle yaralandı. Palandöken ilçesinde aldığı kurbanı kesmeye çalışırken kurbanın ters hareketiyle birlikte bıçakla elini keserek yaralanan Metin Sabırcı, Palandöken Devlet Hastanesi'ne gelerek kesilen elini diktirdi. Palandöken Devlet Hastanesi ve Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi'ne şu ana kadar 60 acemi kasap müracaat etti.

BOYNUZ DARBESİYLE YARALANDI

Adana'da kurbanlık keserken yaralanan kadın, erkek ve çocuklardan oluşan acemi kasaplar, soluğu hastanelerde aldı. Hastanelerin acil servisine sadece acemi kasaplar değil kurbanlıktan boynuz darbesi alanlar ve kurbanlığı kaldırırken belini inciten vatandaşlar da başvurdu.

Kurban Bayramı'nın 1. gününe yine acemi kasaplar damga vurdu. İşin ehli, acemisi demeden kurban kesmeye çalışan kasaplar, her bayram olduğu gibi yine hastanelere koştu. Kurbanı kesmeye ya da derisini yüzmeye çalışırken yaralanan acemi kasaplar, özel araçlarla hastanelere getirilerek tedavi altına alındı.

Acemi kasaplar arasında kadın, erkek ve çocukların olması dikkat çekti. Bazı vatandaşlar ise acemi kasaplığını gizlemek için kendini çektirmek istemedi.

Acemi kasapların yanı sıra acil servise kurbanlık koçu indirirken boynuz darbesi alan şahıslar ile kurbanlığı tek başına kaldırmak isteyince belini inciten vatandaşlar da geldi.

Saat 10.30'a kadar kent merkezindeki kamu ve özel hastanelere kadın erkek 75'ye yakın yaralının geldiği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acemi kasaplar iş başında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN