Eksik teslim edilen eve tazminat davası

Giriş Tarihi: 15.10.2013

Aldığı dairenin eksik teslim edildiğini fark eden Hande Subaşı'nın annesi, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Müteahhite, bugüne kadar yapılan tüm masrafların karşılanması için dava açıldı

Bodrum Turgutreis Köyü'nden 2011'de bir daire alan 2005 Miss Turkey güzeli Hande Tursan Subaşı'nın annesi Şaziye Alptekin, dairede birçok eksiklik olduğunu görünce ayıplı işlerin giderilmesini istedi. Ancak müteahhit Erol Şamlı, aylar geçmesine rağmen eksiklikleri gidermedi. Evde yapılan bilirkişi incelemesi sonucunda, 6 bin 800 liralık eksik ve ayıplı iş bedeli belirlendi. Davalı ise dairedeki eksik ve ayıplı işlerin kendisinden kaynaklanmadığını iddia etti. Alptekin, iki yıl önce mahkemenin belirlediği 6 bin 800 lira ile noter masrafı 450 liranın davalıdan tahsili için dava açtı.

DAVALI: "EVİ O ŞEKİLDE ALDI"

Müvekkilinin satılan dairenin müteahhidi olmadığını, taraflar arasında yazılı sözleşme de bulunmadığını anlatan Erol Şamlı'nın avukatı, "Daire davacıya tapudaki tarihiyle belirlendiği şekilde satılmıştır. Davacının daireyi mevcut koşullarını bilmeden almış olması ihtimali söz konusu değildir. Davacı daireyi mevcut halinin bedelini ödeyerek satın almıştır. Eksik işlerin olduğunu bildiği halde tapuda satış işlemi yapılması, mevcut halin kabulünün ikrarıdır. Davanın reddini istiyoruz" dedi. Dava kapsamında anne Şaziye Alptekin'in kızı Hande Subaşı ile kocası Mehmet Can Tursan'ın da tanık olarak ifadeleri alındı. Davalının annesine daire sattığını anlatan Subaşı, "Elektrik aksamında, fayanslarda, duş küvetinde, duvarlarda kabarmalar ayıp ve eksiklikler vardı. Kapılarda deformeler oluşmuştu. Bunları gidermesini ve Temmuz 2011'de taşınacağımızı söyledik. Kabul etti. Daire teslim edildiğinde onarımın yapılmadığını gördük. Eksiklikleri tamamlayacağını söylemesine rağmen tamirat yaptırmadı. Noterden ihtarname çekince annemi rahatsız etmeye, evin bahçesindeki eşyalara zarar vermeye başladı. Biz de savcılığa şikâyet ettik. Davalı daha sonra artık bu işlerle uğraşamayacağını, kuyumcu olduğunu, istiyorsak sattığı bedelden evi geri alabileceğini söyledi" diye ifade verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eksik teslim edilen eve tazminat davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN