Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rekor tazminata icrayla tahsilat

Münevver Karabulut'un ailesi, kızlarını öldüren Cem Garipoğlu'nun ailesinden kazandığı 37 bin 500 TL maddi, 1 milyon 250 bin TL manevi tazminatı alablimek için icra takibi başlattı

Giriş Tarihi: 16.10.2013
İstanbul Bahçeşehir'deki bir villada Cem Garipoğlu, sevgilisi Münevver Karabulut'u 2009 mart ayında öldürdükten sonra başını testereyle keserek, çöp konteynırına atmıştı. Cinayetten 197 gün sonra yakalanan Garipoğlu, yargılandığı mahkeme tarafından 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Karabulut'un ailesi, 'hayatımızı söndürdüler' diyerek Garipoğlu ailesi hakkında 3 bin lira maddi, 2 milyon lira manevi tazminat davası açtı. Küçükçekmece Asliye Hukuk Mahkemesi, Karabulut ailesini haklı bularak, 37 bin 500 TL maddi, 1 milyon 250 bin TL manevi tazminat ödenmesine karar verdi. Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir mal kaçırılmasına karşı 24 banka şubesine ve tapu müdürlüklerine yazı yazarak, tespit istedi. Müracaat sonucunda sadece Bahçeşehir'de bir banka şubesinde anne Tülay Makbule Garipoğlu'na ait kasa ile Arnavutköy Sazlıbosna'da bir arsa çıktı. Epözdemir, arsaya şerh koydurup, banka kasasında çıkan ziynet eşyalarını da, başka bir kiralık kasaya koydurarak anahtarını icra müdürlüğüne teslim etti. Küçükçekmece 5'inci Aile Mahkemesi'nde görülen davada 8'inci duruşmada tazminat kararı çıkmıştı.

BİR HAFTA SÜRE VAR

Avukat Epözdemir, "Mahkeme rekor denebilecek bir karar verdi. Tazminatın tahsili için icra müdürlüğüne başvurumuzu yaptık. Bayramdan hemen sonra gerekçeli karar yazılacak. Gerekçeli kararı icra müdürlüğüne göndereceğiz. İcra müdürlüğü Garipoğlu ailesine kararı tebliğ edecek. 7 gün içindetazminatı ödemezlerse, kasayı açtırıp anne Garipoğlu'na ait ziynet eşyalarını icradan sattıracağız" dedi.

OKUL YAPTIRA CAKLAR

Tazminat parasıyla ailenin Bolu Mengen'de Münevver Karabulut adına bir okul yaptıracağını belirten Epözdemir, "Bu dava nedeniyle Türkiye'nin hemen her yerinden şiddet gören 74 dosyaya bakıyorum. Hiç birinden avukatlık ücreti almıyorum. Sosyal sorumluluk çerçevesinde bu hizmeti veriyorum. Karabulut dosyasında da yaklaşık 110 bin lira avukatlık ücretim var. Avukatlık ücreti olarak hakkım olan parayı aileye okul yapılması için vereceğim" diye konuştu.

İŞTE KASADAN ÇIKAN SERVET
Tülay Makbule Garipoğlu'na ait banka kasasında çıkan ziynet eşyaları: 5 külçe altın, 6 gerdanlık seti, Chaprardi marka beyaz renkli saat, 15 parçalık küpe ve broş seti, inci saatli kolye, 6 yüzük, biri incili 6 küpe, Channel marka 2 büyük 1 küçük bilezik, taşlı hasır bilezik, biri pırlanta taşlı 4 bileklik.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rekor tazminata icrayla tahsilat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN