Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 17.10.2013 10:40 Güncelleme Tarihi: 17.10.2013 12:09
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı kesimlerini etkileyen yağışlı havanın, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz ile yarın (Cuma) sabah saatlerinde Doğu Akdeniz'de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara neden olması bekleniyor. Yağışların, bugün (Perşembe)Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege ile Antalya çevrelerinde kuvvetli, Muğla'nın iç kesimleri ile Antalya'nın batısında yer yer çok kuvvetli, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz'in batısında kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı bölgelerde 4 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu ile zamanla Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında güney ve güneybatı, Marmara'da kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ: Yağışların; bugün (Perşembe)Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege ile Antalya çevrelerinde kuvvetli, Muğla'nın iç kesimleri ile Antalya'nın batısında yer yer çok kuvvetli, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz'in batısında kuvvetli olması tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, yerel su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar; bugün (Perşembe)bölge genelinde, yarın (Cuma) doğusunda yerel olarak kuvvetli olacak. Rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kıyı Ege ve Kuzey Ege'de yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

AKDENİZ: Doğusu az bulutlu ve açık, batısı ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz'in ile yarın (Cuma) sabah saatlerinde Mersin ve Adana çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışların; bugün(Perşembe) Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgar; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

İÇ ANADOLU:
Batısı ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir ile zamanla batı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu,batısı ile zamanla bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Yağışların: yarın (Cuma) sabah saatlerinden itbaren batısında kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, güneydoğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.Rüzgar; kuzey ve batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN