Önce falcıya sonra savcıya

Telefonla görüşüp, defalarca para gönderdiği "medyum" Leman H. tarafından dolandırıldığını anlayan 26 yaşındaki G.Ö., savcılığa başvurdu. Leman H. için 7 yıl hapis istendi

Giriş Tarihi: 17.10.2013
Adana'da fal baktırdığı "medyum" tarafından dolandırıldığını söyleyen genç kadın, soluğu savcılıkta aldı. Zanlı hakkında "dini istismarla dolandırıcılık" suçundan 7 yıl hapis istemiyle dava açıldı. İstanbul'da yaşayan 26 yaşındaki G.Ö., geçen yıl "Sevda Medyum" adlı web sitesi üzerinden Leman H.'ye ulaşıp, erkek arkadaşıyla ilgili sorunları olduğunu ve yardım istediğini söyledi. Kendisinin medyum olduğunu söyleyen Leman H., 80 TL karşılığında tarot falına bakacağını söyleyince genç kadın banka hesabına istenen parayı yatırdı. Falcı, telefonda görüştüğü kadına üzerinde büyü olduğunu, erkek arkadaşının başkası ile evlenmesinin engellenmesi için büyüyü bozması gerektiğini söyledi. Erkek arkadaşını başkasına kaptırmak istemeyen kadın, büyü bozmak için istenen 500 lirayı hemen gönderdi. Yaklaşık bir ay sonra genç kadın "medyum"u yeniden aradı. Bu kez de, "Erkek arkadaşının hayatında kimse yok. Dönmek istiyor, biri buna engel oluyor. Büyüyü çözmem için 500 lira gönder" cevabını alan genç kadın o parayı da yatırdı.

'VERGİ LEVHAM BİLE VAR'
Ödediği paralara rağmen erkek arkadaşına kavuşamayan genç kadın tekrar irtibata geçtiği medyumdan bu kez de, "Erkek arkadaşını sana döndüreceğim ama 1000 TL daha göndermen lazım" yanıtını aldı. O parayı da gönderip uzun süre bekleyen G.Ö., Leman H.'nin tekrar para istemesi üzerine dolandırıldığını anlayıp savcılığa başvurdu. "Yaptığım iş yasal, vergi levham bile var" diyen Lemah H. hakkında "dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık"tan 7 yıl hapis istendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce falcıya sonra savcıya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN