Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Dangalak' diyen kocaya 1 milyon TL'lik boşanma davası

Kadın doktor, kendisine "Dangalak" diyerek hakaret ettiğini öne sürdüğü 35 yıllık kocasına açtığı boşanma davasında 1 milyon lira tazminat talep etti

Giriş Tarihi: 18.10.2013
İstanbul'da bir hastanede enfeksiyon hastalıkları uzmanı doktor Y.G.K., eczacı olan 35 yıllık eşi Ahmet Lemi K.'den boşanmak için Aile Mahkemesi'ne başvurdu.

'YILARCA ŞİDETE MARUZ KALDIM'
Y.G.K., avukatları aracılığı ile mahkemeye sunduğu dilekçede boşanma gerekçelerini sıraladı. Reşit iki çocukları olduğunu anlatan Y.G.K., eşiyle arasındaki geçimsizliğin yıllar önce başladığını belirterek, "Aramızda şiddetli geçimsizlik yaşandı. Açtığım boşanma davasından aile büyüklerimizin araya girmesiyle vazgeçtim. Ancak yıllarca şiddetine maruz kaldım" dedi. Dilekçesinde eşinin eve geç geldiğini, hatta bazı günler hiç gelmediğini anlatan Y.G.K., "Eşim sürekli bana dangalak, kafasız, aptal gibi sözler söyleyerek hakaret ediyor. Hatta ölmüş anneme dahi küfürler ediyor. Eve alkollü geldiğinde de iki kez dayağını yedim. Hiçbir zaman beni eşi olarak görmeyerek bana el gibi davrandı. Evin ve iki çocuğumuzun geçimini ben sağlıyorum" dedi.

AKLI HEP BAŞKA KADINLARDA
Evliliği boyunca kocasının aklının hep başka kadınlarda olduğunu öne süren Y.G.K., dilekçesinde şu ifadeleri kullandı: "Bununla da yetinmeyip, internette medeni durumunu boşanmış olarak göstermiş. 70 yaşına merdiven dayayan eşim, çocuklarımızın rızkını başka kadınlarla yiyor. Evliliğimiz boyunca çalışarak edindiğimiz gayrimenkulleri tek tek satıyor."

KORUMA TEDBİRİ DE İSTEDİ
Yıllarca kocasının hakaretlerine, aşağılamalarına, aldatmalarına, küfür ve şiddetine maruz kaldığını kaydeden Y.G.K., "Derdimi içime atıp, derin acılar içinde kıvrandım. Hayatımı zindana çevirdi. Sürekli sözlü ve manevi işkenceye uğradığım için çocuklarımın yanına sığındım" diyerek 1 milyon lira maddi ve manevi tazminat ile aylık 5 bin lira da nafaka talep etti. Y.G.K. mahkemeden ayrıca koruma tedbiri istedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Dangalak' diyen kocaya 1 milyon TL'lik boşanma davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN