Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 18.10.2013 12:05 Güncelleme Tarihi: 18.10.2013 12:16
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Bursa, Bilecik) ve Batı Karadeniz bölümü ile Afyonkarahisar, Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Ankara'nın kuzeybatı ilçeleri, Adana, Osmaniye ve Hatay'ın batı kıyı ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç bölgelerde 4 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden, Marmara, Karadeniz ve Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat), Marmara'nın kuzeyi ve Karadeniz kıyılarında kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Bursa, Bilecik) ve Batı Karadeniz bölümü ile Afyonkarahisar, Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Ankara'nın batı ilçeleri, Adana, Osmaniye ve Hatay'ın batı kıyı ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, yerel su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; genellikle güney ve güneybatı yönlerden, Marmara, Karadeniz ve Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat), Marmara'nın kuzeyi ve Karadeniz kıyılarında kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerine kadar bölgenin doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Yalova, Bursa, Bilecik) kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat), bölgenin kuzeyinde kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Kuzey ve İç Ege'nin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Afyonkarahisar ve Kütahta çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kkuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Göller Yöresi ve Doğu Akdeniz'in sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerine kadar Adana ve Osmaniye ile Hatay'ın batı kıyı ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatı, Antalya Körfezinde kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Eskişehir ve Çankırı ile Ankara'nın kuzeybatı ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güney ve doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Düzce, Zonguldak ve Bolu ile akşam saatlerinde bölge genelinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile geceden itibaren bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat), akşam saatlerinden sonra kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra batısı ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman, akşam ve gece saatlerinde Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN