Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İDO bazı seferleri iptal etti

Giriş Tarihi: 18.10.2013 15:00 Güncelleme Tarihi: 18.10.2013 15:27

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) AŞ, şiddetli yağış nedeniyle bazı deniz otobüsleri seferlerini iptal etti.

İDO'dan alınan bilgiye göre, saat 13.15 itibarıyla hızlı feribot ve dış hat deniz otobüslerinde iptal seferler ve saatleri şöyle:

13.15 Kartal / Yalova Deniz Otobüsü
15.00 Bursa - Yenikapi Hızlı Feribot
15.00 Bostanci - Yenikapi - Armutlu Tatil Köyü - Armutlu Deniz Otobüsü
15.30 Yalova / Kartal Deniz Otobüsü
16.00 Yalova - Yenikapi Deniz Otobüsü
16.15 Yalova - Yenikapi Hızlı Feribot

Yenikapı-Bursa seferini yapan Osman Gazi feribotu, Marmara Denizi'ndeki şiddetli rüzgar nedeniyle Yalova iskelesine yanaşamadığı
için Yenikapı İskelesi'ne döndü.

İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ'den (İDO) yapılan açıklamada, 10.00 Yenikapı-Bursa seferini yapan Osman Gazi feribotunun, 11.30 Bursa yanaşmasında, karayel yönünden esmekte olan şiddetli rüzgar ve ağır deniz şartları sebebiyle iskeleye yanaşma denemelerinde başarılı olamadığı ve gemi kaptanının işletme talimatıyla yolcusunu ve araçlarını tahliye etmek için 11.40 sularında Yalova iskelesine doğru harekete geçtiği kaydedildi.

Açıklamada, 13.00 sularında Yalova iskelesine varan Osman Gazi feribotunun Yalova iskelesinde etkili karayel fırtınası nedeniyle 4 kere yanaşma manevrası yapmasına rağmen hava ve deniz koşulları müsaade etmediğinden yanaşamadığı, araç ve yolcusunu tahliye edemeden Yenikapı İskelesi'ne dönmek zorunda kaldığı bildirildi.

Olumsuz şartlar nedeniyle iskelelere yanaşılamaması ve geri dönüşleri anons ederek yolcu bilgilendirmesinde bulunulduğunun gemi kaptanı tarafından rapor edildiği aktarıldı.

Açıklamada, aynı zamanda Mudanya iskelesinde bağlı Orhan Gazi feribotunun da ağır denizler nedeniyle iskelede barınamadığından avara ederek, açığa çıktığı belirtildi.

Poyraz deniz ulaşımını olumsuz etkiledi
Marmara'da dün başlayan ve gece hızını arttıran poyraz, deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden 36 yerli ve yabancı bandıralı şilep ve tanker saatteki hızı 70 kilometreye ulaşan poyraz nedeniyle yollarına devam edemeyince rotalarını, Tekirdağ'ın Şarköy sahillerine çevirerek demirledi.

Geceyi de tüm ışıklarını yakarak Şarköy'de geçiren gemilerdeki personel, şiddetli poyraz yüzünden karaya çıkamadı.

Poyrazın sabah saatlerinde etkisini azaltması ile birlikte 27 yerli ve yabancı bandıralı şilep ile tanker, Şarköy'den demir alarak, boğazlardan geçmek üzere yollarına devam etti.

Şarköy'deki 9 gemi ise hava koşullarının iyileşmesi için demirli bekliyor. Meteoroloji yetkilileri, poyrazın bu gün de etkili olacağını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İDO bazı seferleri iptal etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN