Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tatilciler dönüş yolunda

Bayram tatilinden dönen tatilciler, otoyolu ve D-100 karayolunun Kocaeli geçişinde yoğunluğa neden oluyor

Giriş Tarihi: 18.10.2013 16:54 Güncelleme Tarihi: 18.10.2013 17:30
Kurban Bayram tatilinden dönen tatilciler, otoyolu ve D-100 karayolunun Kocaeli geçişinde yoğunluğa neden oluyor.

9 günlük bayram tatilini memleketleri ve tatil bölgelerinde geçiren tatilciler, bayramın son gününde İstanbul'a dönüş yolculuğuna başladı.

TEM Otoyolu, D-100 ve D-130 karayolunun Gültepe rampası, Kandıra ve Hereke turnikeleri mevkisinde trafik zaman zaman durma noktasına geliyor.

Trafik ekipleri, ulaşımın aksamaması için yoğun çaba harcıyor,

TEM'DE DÖNÜŞ TRAFİĞİ

Bayram tatilinden dönen sürücüler nedeniyle TEM otoyolunun İstanbul yönünde yoğunluk yaşanıyor.

Bayram tatilinin ardından İstanbul'a dönüş yapan vatandaşlar, otoyolun Bolu Dağı-Düzce kesiminde yoğunluğa neden oluyor.

Trafik ekipleri, sürücüleri takip mesafesini korumaları ve hızdan kaçınmaları konusunda uyarıyor. Yoğunluğun ilerleyen saatlerde artması bekleniyor.

ÇANAKKALE "GEÇİLEMİYOR"

Çanakkale ve Lapseki iskelesinde, bayram tatilinin bitmesine iki gün kala dönüşe geçen vatandaşlar nedeniyle yoğunluk oluştu. Ege ve Akdeniz yörelerindeki tatil merkezlerinde 9 günlük bayram tatilini geçirip, bayramın son gününde dönüşe geçen vatandaşların araçları, Çanakkale iskelesinde uzun kuyruk oluşturdu. Lapseki'deki araç kuyruğu, zaman zaman 2 kilometreye kadar ulaştı. Görevli ekipler, araç kuyruklarının aksamalara neden olmaması için çaba harcarken, kıtalar arası feribot seferleri saatsiz olarak gerçekleştirildi. Çanakkale Boğazı ile adalar hattında ulaşımı sağlayan GESTAŞ A.Ş yetkilileri, 13 gemi ve 1 deniz otobüsü ile seferlerin aralıksız olarak yapılmaya devam ettiğini, vatandaşların mağdur olmamaları için saatsiz sefer düzenlediklerini kaydetti. Yetkililer, tatilinin son günü olan yarın ve pazar günü yoğunluk beklendiğini belirtti.

DENİZ OTOBÜSLERİNDE KUYRUK

Kurban Bayramı tatili dönüşlerinin başlaması, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) Bandırma Terminali önünde araç ve yolcu kuyruğuna neden oldu. Bayram tatilinin sona ermesine 2 gün kala, dönüşler başladı. Özellikle İstanbul'a dönen tatilcilerin fazla olması nedeniyle İDO Bandırma Terminali önünde uzun araç ve yolcu kuyrukları oluştu. İDO Genel Müdürlüğü, talepleri karşılamak için bugün 12.30'dan 21.30'a kadar 6 ek sefer koydu. Bandırma Terminali yetkilileri, Kurban Bayramı'nın son gününde, 5 bin yolcu ve 800 aracın İstanbul'a taşınacağını bildirdi. Öte yandan, oluşan araç kuyruğu nedeniyle trafik polisleri, sefer saatleri öncesi ve sonrasında civardaki yolları açık tutmaya çalışıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatilciler dönüş yolunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN