Yan duvarı delerek 4 kilo altın çaldılar

Yandaki kazan dairesinden girip kuyumcunun duvarını delen hırsızlar, dükkandaki 4 kilogram altınla kaçtı. Altınların sigortasız olduğu öğrenildi

Giriş Tarihi: 19.10.2013
İzmir'de kazan dairesinden duvarı delinerek girilen kuyumcu, alarmı devre dışı bırakılarak soyuldu. Hırsızların vitrin ve tezgâhtaki sigortasız 4 kg altınla tabancayı çaldığı ancak kasayı açamadığı belirlendi. Film gibi soygun, dün saat 06.30 sıralarında, İnönü Caddesi 695 numarada bulunan kuyumcuda meydana geldi. Sabah işe gitmek için kuyumcunun önünden geçen vatandaşlar, kepenkleri kapalı olan işyerinden sesler geldiğini duyunca 155 ihbar hattını arayarak bilgi verdi. İhbarı alan polis, dükkân sahibi Ömer Aykın'a (36) da haber verdi. Aykın, dışarıdan sıra dışı bir durum görülmeyen işyerine polisle birlikte girdiğinde soyulduğunu anladı. Yapılan araştırmada işyerine arka duvarın delinerek girildiği belirlendi. Polis, işyeri ile bitişik olan kazan dairesinin kapı kilidinin kırılarak içeri girildiğini ve kalorifer peteğinin borularının geçtiği noktadan duvarın delindiğini saptadı. Duvarı delen soyguncuların, karşılarına çıkan kalorifer peteğini de zorlayıp, büktükten sonra içeri girdiği tespit edildi.

ELEKTRİK KESİLDİ MESAJI
İşyerinde yapılan araştırmada tezgah üzerinde bulunan altınlarla birlikte Aykın'a ait ruhsatlı tabancanın da çalındığı ortaya çıktı. Hırsızların kasada kilitli olan altınları ise alamadığı anlaşıldı. Çalınan altının ilk belirlemeye göre yaklaşık 4 kg olduğu belirtildi. Polis ekipleri, hem soyulan kuyumcunun hem de çevredeki işyerlerinin caddeyi gören güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Soyguncuların işyerindeki alarmın çalmaması için önce elektriği kestiği sonra da duvarda bulunan alarm cihazını söktükleri belirtilirken, işyeri sahibine de aynı dakikalarda 'elektriğiniz kesildi' mesajı gittiği öne sürüldü. Kasadaki altın ve paralara dokunulamamış olmasıyla teselli bulan işyeri sahibinin, çalınan altınların ise sigortasız olduğu yönünde bilgi verdiği belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yan duvarı delerek 4 kilo altın çaldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN