Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adnan Şenses'e şoföründen dava

İzinsiz ve mazeretsiz işe gelmediği için kovulduğunu öne süren şoför Hamdullah Gümüş, Adnan Şenses'e fazla mesailerini ve tazminatını alamadığı gerekçesiyle dava açtı

Giriş Tarihi: 21.10.2013
Ses sanatçısı Adnan Şenses'in İstanbul Zeytinburnu'nda bulunan "Adnan Şenses Akaryakıt Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi"nde çalışan Hamdullah Gümüş'ün iş akdine, iki kez mazeretsiz ve izin almaksızın işe gelmediği gerekçesiyle son verildi. Bunun üzerine Hamdullah Gümüş fazla mesailerini ve tazminatını alamadığı gerekçesiyle dava açtı. Davanın 3'üncü celsesinde Adnan Şenses'in tanığı, muhasebe çalışanı Basri Gözöngü, "İzinsiz ve mazeretsiz işe gelmedi. Günde iki üç saat çalışmaktaydı. Resmi, dini bayramlarda da çalışmazdı. Ayrıca davacıya yol ve yemek parası verilirdi. Yıllık izinlerini de kullanmıştır" dedi. Davacı Gümüş'ün tanığı olan eski şirket müdürü Adil Uydan da nedensiz işten çıkarılan ve 08.30'dan 19.00'a kadar çalışan Gümüş'ün mesailerinin ödenmediğini ileri sürdü.

'TANIĞI DA DOLANDIRICI'
Şenses'in avukatı İpek Tokat ise "Tanık Uydan'ın beyanlarına itibar edilmemelidir. Çünkü, Şenses'in imzasını taklit ederek zimmetine para geçirdiği için hakkında dava açılmıştır. Hatta o Uydan'ın sahte talimat düzenlemesi ile bankalardan para çeken kişilerden biri de davacı Hamdullah Gümüş'tür. Ayrıca onun hakkında da suç duyurusunda bulunulacaktır" dedi. Davayı erteleyen mahkeme dosyanın bilirkişiye gönderilmesine karar verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adnan Şenses'e şoföründen dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN