Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dev dalgalar balıkçı barınağını yıktı

Karadeniz Bölgesi'nde hafta sonu etkili olan rüzgar ve fırtınanın oluşturduğu dev dalgalar balıkçı barınağını yıktı.

Giriş Tarihi: 21.10.2013 11:18 Güncelleme Tarihi: 21.10.2013 12:15
Giresun'un Tirebolu ilçesine bağlı Demircili Mahallesinde dev dalgalar burada bulunan Balıkçı Barınağı'nın koruyucu mendireğin bir bölümü yıkılarak balıkçıların malzemeleri denize karıştı. Dalgaların boyunun yaklaşık 8 metreyi bulduğunu ifade eden balıkçılar,2007 yılında yapılan balıkçı barınağının bu güne kadar ilk defa böyle dalga olduğunu belirterek, maddi zararlarının çok büyük olduğunu söylediler. Karadeniz'in çıldırdığını ifade eden balıkçı Ramazan Şahin, "Karadeniz bu akşam tamamıyla çıldırdı. Sabahleyin devam eden havanın etkisi akşama doğru gücünü daha da artırdı. Akşam saat 16.00'da başlayan rüzgar şiddetini saat 19,00'a kadar devam etti. Enerjisini tamamen balıkçı barınağına aktardı ve limanda hasarlar meydana geldi" dedi.

Böyle bir afetin her zaman olmadığını belirten balıkçı Adem Kemal, "Böyle bir afet her zaman olmaz. Tabii ki önceden bir tedbir alınmaz. Her ne kadar tedbir alınsa da liman içinde ağlarda ve bazı malzemelerde hasarlar var. Gereken incelemeler yapılıp, balıkçıların zararları karşılanmalıdır" diye konuştu.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINSON YILLARDA YAŞANAN EN BÜYÜK DENİZ FELAKETİ

Öte yandan Giresun'un Tirebolu ilçesi sahilinde dev dalgalar beraberinde getirdikleri taşları karayoluna savururken trafik akışı kontrollü olarak sağlandığı karayolunda akşam saatlerinde tamamen açıldı.

Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, yaşanan durumun son yıllarda meydana gelen en büyük deniz felaketi olduğunu belirterek "Yaşadığımız olay bir deniz felaketidir. Son yıllarda yaşadığımız en büyük deniz felaketi olduğunu söyleyebilirim. Dalgaların savuşturduğu taşların temizleme çalışmasına başladık. Zararımızın 300 bin lira civarında olduğunu tahmin ediyoruz. İnşallah bir daha böyle büyük deniz felaketi yaşamayız" dedi.Tirebolu İlçe Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran da dev dalgalar nedeniyle ilçe merkezinden geçen sahil yolunun oluşan deniz tahribatı sonucu 2 saat ulaşıma kapandığı, belediyenin yaptığı çalışma sonucu yolun tekrar trafiğe açıldığını ve tahribatla ilgili yapılması gerekenlerin yapılacağını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev dalgalar balıkçı barınağını yıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN