Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çayırova'da engelsiz üretim

Engelli vatandaşlara yönelik yapmış olduğu projeleri hayata geçirmesiyle bilinen Kocaeli’nin Çayırova Belediyesi, bu kez de İŞKUR ile birlikte ENİŞMER (Engelli İş Merkezi) adlı bir projeye imza attı.

Giriş Tarihi: 22.10.2013 15:10
Engelli vatandaşların istihdamı ile alakalı olan ENİŞMER projesinde çalışanlar büyük bir atölyede tüm sosyal hakları verilerek hem üretiyorlar hem de maaşlarını alarak 7'den 70'e her kesime örnek oluyor. Bölgenin sanayi bölgesi olmasını fırsat bilen Çayırova Belediyesi, bu atölye ile hem büyük firmaların çözüm ortağı olmayı hem de sektördeki kalifiye eleman sorununu çözmeyi hedefliyor.

ENİŞMER'de işi uzmanlarından öğrenen engelli vatandaşlar bir müddet çalıştıktan sonra büyük firmalarda daha iyi şartlarda işe başlama şansı da bulmakta. 50 kişilik atölyede elektrik sektöründen inşaat sektörüne kadar birçok ürün engelli personel tarafından üretilmekte.

Atölyeyi ziyaret ederek hem personele moral veren hem de üretilen çalışmaları inceleme fırsatı bulan Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, "ENİŞMER'i kurarak engelli vatandaşlarımıza kalıcı olan bir hizmeti sunmak istedik. İŞKUR ile birlikte bu projeyi başlattığımız için son derece mutluyum. Engelli kardeşlerimiz bu atölyelerde hem çalışıyor hem de ailelerine katkı sağlıyorlar. Topluma örnek oldukları için hepsine teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çayırova'da engelsiz üretim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN