Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tatilde vicdanın hiç mi sızlamadı!

İki aylık bebeğini eve kilitleyip 9 günlük tatile gitti. Dönüşte, hareketsiz bulduğu bebeği hastaneye götürüp 'mama yemiyor' dedi. Bebek ölmüştü

Giriş Tarihi: 22.10.2013
Kocaeli'nin Gölcük ilçesindeki bir ilkokulda sınıf öğretmeni olarak görev yapan 34 yaşındaki Seçil Müge Doğanay, iddiaya göre, iki ay önce gayrimeşru ilişkisinden bir erkek bebek dünyaya getirdi. Hamile olduğunu gizleyen ve herkesten habersiz doğum yapan Doğanay, Kurban Bayramı tatilini geçirmek üzere Adana'ya giderken bebeğini evde yalnız bıraktı. Doğanay'ın kapıyı kilitleyip çıktığı evde talihsiz bebek açlık ve susuzluktan öldü. 9 gün sonra dönen anne, bebeği alıp yakındaki bir hastaneye götürdü. Anne, "Bebeğimi doyurmak istedim ama mama yemiyor" dedi.

"ONU DOYURUP TATİLE GİTMİŞTİM"
Bebeğin en az 3 gün önce ölmüş olduğunu belirleyen doktorlar polise haber verdi. Ön otopside, bebeğin açlık ve susuzluğa bağlı olarak yaşamını yitirdiği belirlendi. Doktorların hastane polisine olayı bildirmesi üzerine anne Doğanay gözaltına alındı. Sorgusunda çelişkili ifadeler kullanan annenin, bebeğini doyurup tatile gittiğini söylediği ve "Tatilin sonunda eve geldiğimde bebeğe mama yedirmeye çalıştım. Yemeyince de hastaneye götürdüm. Öldüğünü hastanede öğrendim" dediği belirtildi. Anne tutuklanırken, bebeğin cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

BİR POLİSLE BİRLİKTELİKTEN OLDU
Daha önce evlenip boşanan genç kadının, Adana'da evli bir polisle birlikteliğinden doğan bebeği ailesine bile söylemediği belirtildi. Doğanay'ın 2 yıldır yaşadığı evin sakinleri genç kadının kimseyle konuşmadığını, bebeği olup olmadığını bilmediklerini, ağlama sesi de duymadıklarını söyledi. Apartman görevlisi Mehmet Kaya, "Sürekli koridorlardayım ama ne bebek gördüm ne sesini duydum" dedi. Öğretmen Doğanay'ın görev yaptığı okulun müdürü Orhan Merdanoğlu ise "Okulumuza bu yılın başında geldi. Bebeği olduğunu bilmiyorduk. Okula gelmeyince aradık ancak ulaşamadık" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatilde vicdanın hiç mi sızlamadı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN