Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Yılın en iyi komşusu benim komşum"

Türkiye genelinde 180 sitede yani 130 bin konutta yaşayanlara site yönetimi hizmeti sunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Boğaziçi Yönetim A.Ş, “YILIN EN İYİ KOMŞUSU BENİM KOMŞUM” adlı bir hikaye yarışması düzenliyor.

Giriş Tarihi: 22.10.2013 15:58
Özellikle büyük şehirlerde komşuluk, gün geçtikçe azalmaya başlıyor. İnsanların birbirine yabancılaştığı, birbirlerinden haberdar olmadığı bir toplum, bir ülkenin geleceği için de iyi değildir.

Hani atalarımız demiş ya ev alma komşu al diye. Boğaziçi Yönetim A.Ş olarak komşuluk ilişkilerinin gelişmesi için üzerimize düşen sorumluluğu elimizden geldiğince yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu yönde hazırladığımız projeleri uygulamaya koyarak komşuluk ilişkilerinin daha da gelişmesini arzuluyoruz.

Düzenlediğimiz bu yarışmada, ev hanımları en zor ve en sevinçli anlarında komşusuyla yaşadıklarını iki sayfalık hikaye olarak yazıya taşıyacak.
Birbirleri ile komşu olan aileler "en iyi komşu benim komşum çünkü…. " diyerek ortak anılarını yaşadıklarını hikayeye dönüştürdükleri mektuplarını bağlı bulundukları sitenin yönetimine ya da yilinkomsusu@bogaziciyonetim.com.tr mailine gönderecek.

Gelen mektuplar arasında seçimi, sosyolog, psikolog ve eğitim bilimcilerden oluşan jüri en etkili öyküsüyle örnek komşuyu yılın komşusu ilan edecek

Komşuluk hikayeleri, insan portreleri ve hayatın tüm gerçeklerinin konusu olacağı yarışmada "en iyi komşu" seçilen birinciye 3000 TL, İkinciye 2000 TL ve üçüncüye 1000 TL para ödülü verilecek.

15 Ekim itibariyle başlayan yarışma 25 Kasım tarihi itibari ile son bulacak. Düzenleyeceğimiz ödül töreninde ile de "yılın komşusuna" hediyeleri takdim edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Yılın en iyi komşusu benim komşum"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN