Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sanatımı olumsuz etkiledin' cezası

Giriş Tarihi: 23.10.2013

Sanatçı Nurettin Rençber, aşırı gürültü yapan alt komşusuna "sanat performansını olumsuz etkilediği" gerekçesiyle dava açtı. Komşuya 2 bin 250 lira ceza kesildi

İstanbul Beşiktaş'ta oturan Türk Halk Müziği sanatçısı Nurettin Rençber (53), geçen yıl alt kat komşusu Erce Türeyen'i (24) "aşırı gürültü" nedeniyle şikayet etti. Her ayın 10 gününü Beşiktaş'taki dairesinde geçirdiğini belirten Rençber, sanat yaşamındaki üretkenliği açısından dinlenmesinin büyük önem taşıdığını, ancak komşusu yüzünden dinlenemediğini belirtti.

BAS SESİNDEN ŞİKÂYET...

İfadesi alınan Türeyen, Rençber'in 3 ay önce özellikle bas sesinden rahatsız olduğu için kendisini uyardığını, o günden sonra bas sesini kıstığını olayın abarttıldığını öne sürdü. Türeyen hakkında "kişilerin huzur ve sükununu bozma" suçundan üç aydan bir yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın beşinci duruşmasında kararını açıklayan mahkeme, Türeyen'in 2 bin 250 TL ödemesine hükmetti. Sanığın bir daha aynı suçu işlemeyeceğine kanaat getiren mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sanatımı olumsuz etkiledin' cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN