Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop, Kars, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Muş, Tunceli, Elazığ ve Diyarbakır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Giriş Tarihi: 24.10.2013 07:31 Güncelleme Tarihi: 24.10.2013 15:55
Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Kars ile Ağrı çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara'nın doğusu, İç Ege, Göller Yöresi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege kıyıları, Batı Karadeniz'in batı kıyıları, Doğu Akdeniz ile Antalya çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

SİS UYARISI

Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın doğusu, İç Ege, Göller Yöresi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksama, görüş mesafesinde azalma, vb.) başta sürücüler olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA: Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EGE:
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; sabah saatlerinde Doğu Akdeniz ile Antalya çevrelerinde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Gece saatlerinde Göller yöresinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzeydoğu kesimlerinin zamanla parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu, doğusunun parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Sinop çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batı kıyılarında kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Kars, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Muş, Tunceli ve Elazığ çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Erzurum'un güney ve doğu ilçeleri ile Kars ve Ağrı çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar, yağış alan diğer yerlerde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzeydoğusunun parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Diyarbakır çevrelerinin yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN