O cami yıkılacak

Manisa Emcelli Köyü'nde yaptırılan ve bir süre önce mihrabının yanlış yöne baktığı ortaya çıkan cami yıkılarak yerine yenisi yapılacak.

Giriş Tarihi: 25.10.2013 11:48 Güncelleme Tarihi: 25.10.2013 11:52
Manisa'nın Sarıgöl İlçesi'ne bağlı Emcelli Köyü'nün camisi 1971 yılında yapıldı. Yıllar sonra caminin mihrabının yanlış yöne baktığı anlaşıldı.

2 YIL ÖNCE ATANAN İMAM FARK ETTİ

İki yıl önce köye atanan imam İbrahim Erden, doğru olan noktaya geçici bir mihrab yaptırılmasını sağladı. Caminin halıları da yeni mihraba göre düzenlendi. Köye yeni bir cami yapılması için muhtar Muzaffer Demirci çalışma başlattı. Köylülerin de desteğini alan Demirci çalışmalarını tamamladı. Mevcut caminin yıkılıp yerine yeni caminin yapılacağını belirten Demirci, 'Cami hatalı olarak yapılmış. Şimdi köylülerle bu camiyi yıktırıp 300 metrekare üzerine kubbeli yeni bir cami yaptıracağız. Hazırlıklarımızı tamamladık" dedi.

YIKILIP YENİSİ YAPILACAK

İmam Erden ise, 'Köye atanalı iki yıla yakın oldu. Camimizin içindeki mihrabımız tam kıbleyi göstermiyordu. Bu nedenle, ilk önce doğru yöne bir, geçici mihrab yaptık. Halılarımızı keserek kıble yönüne döşedik. 42 yıllık camimizde şuan iki mihrabımız var. Önümüzdeki günlerde eski camimiz yıktırılacak, yerine çift katlı kubbeli kıblesi doğru olan camimizi yapacağız." diye konuştu.

Kaynak: DHA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O cami yıkılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN