Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hakaret etti, nafaka gitti

Giriş Tarihi: 27.10.2013

Trabzon Aile Mahkemesi, babasıyla yaşayan Ö.G.B'nin, Ankara'daki annesinden 750 lira nafaka talebini annesine hakaret için el işaretli görüntü gönderdiği gerekçesiyle reddetti

Anne ve babasının boşanmasının ardından babasıyla yaşamaya başlayan Ö.G.B'nin, Ankara'daki annesinin 750 lira yardım nafakası ödemesi talebiyle açtığı dava Trabzon Aile Mahkemesi'nce reddedildi. Hâkimin ret kararına gösterdiği iki gerekçeden biri, "gencin, annesine hakaret anlamına gelen el işaretli görüntü göndermesi" oldu. Boşanma sonrası Trabzon'da babasıyla kalan Ö.G.B, Trabzon Aile Mahkemesi'nde açtığı dava dilekçesinde annesinin, ayrı yaşamaya başladıktan sonra kendisi ve kız kardeşiyle ilgilenmediğini iddia etmiş, üniversite kayıt ve yurt masraflarını babası öderken, yemek, kitap, giyim ve özel ihtiyaçları için annesinden aylık 750 lira yardım nafakası istemişti. Anne L.B. ise memur olarak çalıştığını ve 2 bin 506 lira maaşı olduğunu belirterek, boşanmanın ardından bazı borçların üzerine kaldığını, müşterek kızları için aylık 250 lira nafakanın yanı sıra bin 184 lira ev kredisi ödediğini, oğlunun yardım nafakası talebini karşılayacak maddi durumunun olmadığını mahkeye bildirdi.

FACEBOOK MESAJI

Beyanlar ve deliller doğrultusunda nafaka talebini reddeden Mahkeme Hâkimi İlknur Çoban, ret kararına şu gerekçeleri gösterdi: "Tüm dosya içeriği nazara alındığında, davalının 2 bin 506 lira maaş aldığı, velayeti babada olan müşteki çocukları için 250 lira nafaka ödediği, aylık bin 184 lira ev kredisi ödediği anlaşılmıştır. Davacı yardım nafakası talep etmişse de davalının sosyo-ekonomik durumu ve davacının annesine karşı Facebook'tan hakaret ve küfür anlamına gelen el işareti görüntüsü gönderdiği de anlaşıldığından, davanın reddine karar vermek gerekmiştir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakaret etti, nafaka gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN