Baskından çıkıp tuvale koşuyor

Evinde kurduğu atölyede resim yapan 18 yıllık polis memuru Zekeriya Ordu, operasyonlardan sonra her fırsatta tuval karşısına geçiyor. 340 tablosu olan Ordu, üçüncü sergisini açtı

Giriş Tarihi: 28.10.2013
O, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 18 yıllık bir polis memuru. Altı yıldır Asayiş Şube Müdürlüğü'nde, iki yıldır Gasp Büro Amirliği'nde görev yapıyor. Evli ve iki çocuk babası. İlkokul çağlarında hissetmeye başladığı resim sevgisi, zaman içerisinde kendisini ressam bir polise dönüştürdü. Önce kara kalem çizdi, ardından da yağlı boya tablolara geçiş yaptı. 340 tablosu var. Ayrıca "Sanatçı Polis Ödülü" sahibi. 41 yaşındaki polis memuru Zekeriya Ordu, 12 yaşındaki oğlu ile 5 yaşındaki kızına da resim sevgisini aşılıyor.

SANAT EĞİTİMİ ALMADI

Yıllardır hiç resim eğitimi almadan, baskın ve operasyonlardan sonra evinin bir odasında oluşturduğu resim atölyesine kapanarak yağlıboya ile tablolarını oluşturuyor; yorgunluk atıyor ve iş stresinden uzaklaşıyor. Soyut çalışmalara imza atan Ordu, kendi imkânlarıyla açtığı sergilerde eserlerini satışa çıkartıyor. Ordu, üçüncü sergisini cumartesi günü İstanbul Ataşehir'de açtı. "Ana Rahmindeki Çocuğun Karanlık Dünyası" adlı resim sergisi 30 ayrı eserden oluşuyor. Zekeriya Ordu, soyut resim çalışmalarının ölüm sonrasındaki hayatı anlattığını ifade ediyor. Ordu "Sokak suçlarıyla mücadele eden çok aktif bir şubede çalışıyorum. Resim yapmak ve sanata vakit ayırmak zor oluyor. Mesai arkadaşlarım yıllık izinlerinde tatile çıkarken, ben evimdeki atölyeye koşuyorum. Her fırsatta tuvalin karşısına geçerek resim yapıyorum" dedi. Ordu'nun sergisi, 5 Kasım'a kadar Ataşehir Optimum Outlet AVM'de gezilebilecek. Serginin bütün geliri, su kıtlığı çeken Afrika ülkelerinde yeni su kuyuları açılması için bağışlanacak.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baskından çıkıp tuvale koşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN