Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anne karnındaki bebeğin şüpheli ölümü

Adana'da 2 yıl önce kaçarak evlenen bir kadın, 6 haftalık bebeğini düşürünce kürtaj yaptırmak zorunda kaldı.

Giriş Tarihi: 29.10.2013 10:54
Kadın bebeğinin, eşinin ve kayınbabasının kendisini darp ettiği için öldüğünü ileri sürerken, koca ise eşinin merdivenden atlayarak ve karnına yumruk atarak bebeğini düşürdüğünü iddia etti.

Bir taşeron firmada çalışan Mehmet K. (30) ile Canan K. (27), 6 Temmuz 2011 tarihinde evlendi. İddiaya göre, evliliğin daha ilk günlerinde Mehmet K. eşi Canan K.'yı darp etmeye başladı. 27 Ağustos'ta yaşanan bir tartışmada da Mehmet K., 'Sen nasıl benim aileme 1, kendi ailene 4 fotoğraf verirsin' diyerek karısına küfür edip, yemek masasını dağıttı.

Babası H.C.K.'nin evine sığınan Canan K. ise, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcı, dayak mağduru Canan K.'yi tedavi için hastaneye gönderdi. Polis nezaretinde hastaneye götürülen kadına doktorlar, '6 haftalık hamile olduğunu, yediği dayak yüzünden bebeğinin kalbinin çok yavaş attığını' söyleyip rapor verdi. İddiaya göre, evine dönen Canan K., eşi ve kayınbabası R.K. tarafından tekme tokat dövülüp sokağa atıldı. Sığınma evine giden C.K., rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı. Burada bebeğini kaybettiği anlaşıldı.

Canan K. bebeğini özel bir hastanede eşinin rızasıyla aldırırken, daha sonra da evden ayrılıp babası kabul etmediği için babaannesinin yanına yerleşti. Canan K. bir süre sonra kendine gelerek Cumhuriyet Savcılığı'na ikinci kez başvurup, eşinin kendisini hamileyken dövdüğü için şikayette bulunarak, "Eşimden şikayetçiyim çünkü bebeğimi kaybetmeme neden oldu. Bebeğimi kaybettiğim için ben depresyona girdim. Yediğim dayaklardan dolayı kolum hala sargılı. Ben ondan boşanmak istiyorum" dedi.

Mehmet K. ise eşini dövmediğini söyleyerek, "Eşime ne hakaret ettim ne de dövdüm. Benim eşimi dövdüğüm için bebeğin düştüğü yalandır. Eşim bana iftira atıyor. Hamile olduğunu öğrenince bebeği kabullenemedi kendisini merdivenlerden aşağı atıp sonra karnını yumrukladı. Bu nedenle bebek eşimin karnında öldü. Daha sonra bebek öldüğü için benim rızamla kürtaj oldu. Hakkımdaki iddialar yalan" diye konuştu.

Mehmet K. kendisinin yaşadığı olayı, Gölcük'teki bir kadının bebeğini 9 gün aç ve susuz bırakarak öldürmesine benzeterek, "Bebeklere kıyılması canavarlık, böyle bir şeyi ben kabul edemem. Bu durumda ben de eşim hakkında şikayetçi olacağım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anne karnındaki bebeğin şüpheli ölümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN