Çolak'ı tehdide soruşturma

Tanju Çolak, tanımadığı bir kişinin kendisinden tehditle para istediğini belirterek suç duyurusunda bulundu. Savcılık soruşturma başlattı

Giriş Tarihi: 31.10.2013
Eski futbolcu Tanju Çolak'ın kardeşi Yücel Çolak'ı 10 gün önce arayan bir kişi, adının "Atilla" olduğunu söyleyerek, "Abin ne yapıyor? Bana 2008'den kalma 2 bin 200 lira borcu var. Ödesin" dedi ve telefonu kapattı. Yücel Çolak da olayı ağabeyine iletti. Tanju Çolak kardeşini arayan numaradan para isteyen kişiye ulaştı. Ağabey Çolak'a da aynı şeyleri söyleyen telefondaki kişi, parayı ödemezse kendisi için kötü olacağını ifade etti. Tanju Çolak ise kendisini tanımadığını, borcu olmadığını ve para ödemeyeceğini bildirdi. Bir süre sonra aynı kişi Çolak'ın telefonuna kısa mesaj gönderdi. Mesajda, bir hesap numarası ile birlikte "2 adet Nokia telefonun 2 bin 200 lira parasını bekliyorum, hatırladığını umarım" yazısı yer aldı. Tanju Çolak "Baş üstüne! Adresi ver elden teslim edeceğim sana" diyerek esprili bir şekilde cevap yazdı. Bu mesajlaşmanın ardından para isteyen kişi, Tanju Çolak'ı, özel bir televizyon kanalında canlı yayındayken birçok kez aradı. Çolak, programdan sonra "Borcum yok, mahkemeye verip belgeledikten sonra adaletin kestiği parmak acımaz" şeklinde mesaj gönderdi. Bu mesajı gönderdikten sonra da 27 Ekim'de savcılığa gitti.

CEZALANDIRILMASINI İSTEDİ
Çolak, savcılığa verdiği ifadede, kendisini Atilla olarak tanıtan kişinin, tehdit ve hakaretle para istediğini söyledi. Çolak, bu kişinin bulunarak cezalandırılmasını talep etti. Şikâyet üzerine İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, Çolak'a yönelik "tehdit" ve "hakaret" suçundan soruşturma başlattı. Savcılık, şikâyet konusu olan kişinin bulunması, Yücel Çolak'ın da müşteki sıfatıyla ifadesinin alınması için Emniyet'e talimat yazısı gönderdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çolak'ı tehdide soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN