Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki yaka birleşiyor

Giriş Tarihi: 31.10.2013 12:52

Büyükçekmece Belediyesi, ilçenin iki yakasını birbirine bağlayan mevcut altgeçit ve yapımı devam eden yeni alt geçit arasında kaldırım çalışmasına başladı.

Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İlçe genelinde devam eden çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen müdürlük Büyükçekmece'nin iki yakasını birbirine bağlayan mevcut altgeçit ve yapımı devam eden yeni alt geçit arasında yoğun olarak kullanılan yürüyüş yolunun kış şartlarında kullanılamaz durumda olması ve aydınlatmasının bulunmaması sebebiyle kaldırım çalışmasına başladı.

Yapımı devam eden kaldırım çalışmasını takiben aydınlatma çalışması da yapılarak yürüyüş yolunun rahat bir şekilde kullanımı sağlayan Büyükçekmece Belediyesi, ayrıca yeni alt geçit çalışması kapsamında yapılan kaldırımların esnafın dükkanlarına ulaşımını imkansız hale getirmesi sebebiyle kaldırımın bir kısmını otopark ceplerine dönüştürerek alanın asfalt tamiratını gerçekleştirdi.

Çalışmalarla ilgili görüşünü aldığımız Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 'Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü yapmış olduğu çalışmalarla örnek oldu. İmkansızlıklar içerisinde imkan yaratarak ilçemizde çok güzel çalışmalara imza atıyoruz' dedi.

İlçe merkezini birbirine bağlayan mevcut alt geçit ve yapımı devam eden alt geçidin etrafında çevre düzenlemesine giriştiklerini anlatan Başkan Akgün, 'Alt geçitlerimizin yürüyüş yollarının kullanılmaz halde olmasından dolayı belediye ekiplerimiz yürüyüş yollarında çalışma başlattılar. Ardından aydınlatma çalışmalarını tamamlayarak hem vatandaşımızı hem de civar esnafımızı büyük bir sıkıntıdan kurtarmış olacağız' şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki yaka birleşiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN