Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konserde meydan savaşı

Serdar Ortaç'ın Manisa'daki Cumhuriyet konseri sırasında, Ahmet Kaya posteri açan bir grup sahneye taş ve çatal fırlatınca olaylar çıktı. Ortaç'ın dansçısı ve bazı seyirciler yaralandı

Serdar Ortaç'ın Manisa'da verdiği Cumhuriyet Bayramı konserinde olay çıktı. Seyirciler arasında bulunan bir grup sahneye taş, çatal ve bıçak atıp, Ahmet Kaya posteri açtı. Sahnedeki dansçılardan biri atılan taşlar nedeniyle yaralandı, Ortaç konseri yarıda bıraktı.

ŞİŞE ÇATAL VE YUMURTA
Ünlü şarkıcı Ortaç, 29 Ekim kutlamaları kapsamında Manisa Cumhuriyet Meydanı'nda konser verdi. Ancak ilk şarkısını söylediği sırada atılan bir taş dansçısına isabet etti. Kafasından yaralanan dansçı diğer ekip arkadaşları ile sahneyi terk etti. Ortaç, "İkinci bir taş gelene kadar konsere devam edeceğiz" dedi. İkinci şarkısını seslendirdiği sırada yine bir grup tarafından Ortaç'a taş, şişe, yumurta, çatal ve bıçak ile bazı cisimler atıldı. Bunun üzerine Ortaç, "Ne oluyor? Öküz gibi taş atıyorlar" diye bağırdı ve konser alanını terk etmek istedi. Tam bu sırada ellerinde Ahmet Kaya posterleri olan bir grup sahneye doğru ilerlemeye başladı. Bunun üzerine Ortaç sahneden indi ve aracına binerek konser alanını terk etti.

BAŞKAN: PROVOKASYON

Konser alanına gelen MHP'li Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün olaylarda provokasyon olduğunu belirterek, Vali Abdurrahman Savaş'ı aradı ve "Güvenlik önlemlerini alalım. Konser devam etsin" çağrısı yaptı. Ancak Vali Savaş'tan olumsuz yanıt geldi. Serdar Ortaç, 1999'da Ahmet Kaya'nın 'Kürtçe albüm yapmak istiyorum' sözü üzerine yaptıklarıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Aralarında Serdar Ortaç'ın da dahil olduğu bir grup, Ahmet Kaya'ya çatal, bıçak fırlatmış, bunun üzerine Kaya salonu terk etmek zorunda kalmıştı.

'ÖZÜR DİLEDİM DAHA NE YAPAYIM?'
TwItter hesabından fotoğraflar paylaşan Ortaç, yaralanan dansçısı için "Bu kızın ne günahı var" diyerek isyan etti. Ortaç kendisini eleştiren takipçilerine de "Rahmetliden özür de diledim daha ne yapayım? Gülten Kaya affetmiyor. Kürt vatandaşlığına geçersem belki o zaman affederler" diye karşılık verdi. Ünlü sanatçı, "Bir daha ölsem kutlamalara gitmem. Neyin intikamı bu? Benim ayağım, dansçımın kafası gitti. Keşke çevik kuvvet bize de kask ve kalkan verseydi" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konserde meydan savaşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN