Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Marmaray'da "imdat butonu" rötarı

1 milyon yolcu barajını aşan Marmaray'da, vatandaşların 'imdat kolunu kullanma' merakı yüzünden uzun süreli arızalar yaşanıyor

Giriş Tarihi: 3.11.2013
Asya ile Avrupa yakasını denizin altından bağlayan ve 'asrın projesi' olarak adlandırılan Marmaray, hafta sonu da vatandaşların uğrak yeri oldu. Aşırı yoğunluğun yaşandığı Marmaray'da yine yolcuların imdat kolunu çekmesi sonucu arıza yaşandı. Yaklaşık 1 saat 15 dakika çalışmayan Marmaray'da yolcular istasyonlardan çıkartılırken içeri girmek isteyenler de arıza giderilene kadar alınmadı. Bu arada fenalık geçiren bir kadın yolcu sedye ile istasyondan çıkartıldı. Kadını taşıyan sedyenin asansöre konulması sırasında ise izdiham yaşandı. Bir Marmaray yetkilisi, 'Hafta sonu olduğu için insanlar gezme amaçlı Marmaray'ı kullandı. Çok yoğunluk oluştu. Bazı yolcuların imdat kollarını çekmesiyle komuta sistem arızasına geçti" dedi.

YOLCU SAYISI 5 GÜNDE 1 MİLYONU AŞTI
Açıldığı 29 Ekim'den beri ücretsiz hizmet veren Marmaray'da yolcu sayısı 1 milyonu aştı. İki kıtayı denizin altından 4 dakikada geçmek isteyen yerli ve yabancı turistler de Marmaray' a uğruyor. Sadece Marmaray için il dışından bile gelen var.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marmaray'da "imdat butonu" rötarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN